Kwarantanna w ostrowskiej „piątce”. Kilka klas będzie miało zdalne nauczanie

19
Fot. Fusion Medical Animation / Unsplash
Siedem klas ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim przejdzie na nauczanie zdalne. Pięć z nich tylko na jeden dzień (poniedziałek). Uczniowie kolejnych dwóch będą mieć lekcje w tym trybie do końca tygodnia. Jest to związane z wykryciem przypadków COVID-19.

Uczniowie kolejnej ostrowskiej szkoły na kwarantannie. Mowa o Szkole Podstawowej nr 5. Część uczniów miała kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem. W związku z tym sanepid zarządził kwarantannę. Zostaną nią objęci uczniowie siedmiu klas i od poniedziałku rozpoczną nauczanie zdalne.

W przypadku pięciu klas nauczanie zdalne będzie prowadzone tylko w poniedziałek. W przypadku pozostałych dwóch klas ten tryb będzie obowiązywał do końca tygodnia.

Takie zróżnicowanie jest uzależnione od tego, kiedy uczniowie mieli kontakt z osobą zakażoną. Decyzje w sprawie kwarantanny oraz liczby klas, które czasowo zmieniają tryb nauczania, podejmuje sanepid.

Dzieci uczęszczające do klas, w których zostanie wprowadzone zdalne nauczanie, podlegają kwarantannie. Wyjątek stanowią osoby zaszczepione. Zdalne nauczanie będzie prowadzone przez nauczycieli z budynku szkoły. Dzieci w najbliższych dniach pozostaną w domach.

W dobiegającym końca tygodniu informowaliśmy o kilku placówkach w powiecie ostrowskim, w których także wykryto koronawirusa u osób w nich przebywających. Były to: Szkoła Podstawowa w Lewkowie (kwarantanna zakończy się 8 listopada), II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim i Przedszkole nr 10 w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

 1. Kwarantanna, ale nie dla zaszczepionych? Absurd kompletny, przecież zarażać może każdy. Coś nie halo z tym sanepidem (nie pierwszy raz zresztą).

  • Zdziwiony chodziłeś na zakupy bo inaczej byś padł jak Franek Sterczewski poseł w tenisówkach i co widzisz w sklepach jedni w maseczkach drudzy ewidętnie to olewają jak np. personel w Netto przy ul. Piłsudskiego (czynna jedna kasa a ludzi siła i co w tym temacie bez maseczek i dystansu.)😞

  • Nie żal d… ściska tylko nie mogę patrzeć na zbiorową histerie i głupotę, tak trudno zrozumieć że każdy może zarażać, a szczepionka działa tak jak wcześniej szczepionki na „zwykłą grypę” czyli ok. 2 miesięcy. Żal to może ściskać zaszczepionym że dali się zrobić w konia.

 2. Tak masz rację. Zaszczepieni nie idą w szkołach na kwaranatnnę To idiotyczne. Kto to wymyślił te przepisy pan A.N. znany pod różnymi ksywkami, których tu nie będę cytował.. Powinno się chociaż test zrobić tym zaszczepionym co mieli kontakt z chorymi, to byśmy wtedy zobaczyli jak wygląda sprawa.

 3. W odolanowie też dzieci chore, nauczyciele wyszczepieni i co??? Zarażają dzieci! Po co te wyszczepionki wciąż w obiegu??????!!!!!! Kilka klas już i co nie piszecie?? Wyszczepieni zarażają, wszyscy na kwarantannę tym bardziej ci wyszczepieni. Co to ma być???

  • Czyżby”Mama” nawet zdalnie się nie nauczyła, że Odolanów nie piszemy z małej litery?

  • Jak mi szkoda, że jesteś „mamą”…z biologii to chyba same lufy miałaś…szczepienie nie powoduje, że nie zarazisz się…pomoże łagodnie przejść wirusa…Tak jak odrę, różyczkę czy ospę.
   Tyle w temacie!!!! Takie to trudne do zrozumienia?

 4. Bardzo dobrze, że zaszczepieni nie mają kwarantanny! W końcu jakiś przywilej dla tych, którzy się zaszczepili! A niezaszczepieni niech teraz wylewają łzy i siedzą w domu!

  • To podam przykład ze swojego domu. Mąż zaszczepiony zachorował na covid i ja oraz dzieci również zaszczepieni nie byliśmy na kwarantannie. Po tygodniu okazało się, że ja też mam covid. I przez kilka dni wychodziłam i zarazalam, ale przecież mogłam, bo byłam zaszczepiona i kwarantanna mnie nie dotyczyła. Ciekawe ile im płacą za te ustawy…

 5. Zgadza się, siedzą w domu. Bo z Indii odmianę Delta przywieźli właśnie zaszczepieni. Takie są fakty, a z faktami się nie dyskutuje!!!

 6. Szczepiony nie jest świadomy że jest chory i w ten sposób zaraża innych. Gdy się zaszczepimy a zachorujemy zarazamy ale nie wiemy o tym bo nie mamy objawów choroby. Szczepieni są zagrożeniem są nie swiadomi że zarażają i mogą być chorzy.

 7. Ślicznie podzielili społeczeństwo….teraz skoczcie sobie do gardeł..im tylko o to chodzi. Siedzą pewnie w swoich gabinecikach, liczą kasiorke z plandemii, śmieją się wszystkim w twarz a wy wylewacie na siebie pomyje, zaszczepieni na niezaszczepionych i odwrotnie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick