Żywa zagroda, kurczak, jajka i… stare samochody na rynku [ZDJĘCIA]

0
screen z wideo UMiG Pleszew / fanpage burmistrza Arkadiusza Ptaka
Pleszewski rynek został podzielony pomiędzy świąteczne ozdoby z jajami i kurą a wystawę motoryzacyjną poświęconą dawnym dziejom Pleszewa. Taki krajobraz najważniejszego placu w mieście rozpościera się przed osobami, które znajdą się na głównej jego płycie.

Raptem tydzień dzieli nas od Wielkanocy, a to oznacza, że coraz więcej miejskich przestrzeni jest ozdabianych świątecznymi akcentami. Pleszewski rynek już wygląda świątecznie. przed ratuszem ustawiono kolorowe jajka, a pośrodku znalazło się miejsce na Kokorynkę, a więc kurę. Do tego dołączyły jajeczne ozdoby zawieszone na drzewach okalających płytę rynku. Ich autorami są przedszkolaki. Do ozdób wkrótce ma dołączyć zając.

W sobotę na rynku odbyło się też wielkanocne przedstawienie, a mieszkańcy mogą już podziwiać zagrodę z żywymi zwierzętami.

To nie koniec zmian na tamtejszym rynku. Zniknęła wieża służąca za pojemnik na zakrętki. Została przetransportowana w okolice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 przy ul. Ogrodowej. Urząd poinformował, że na płycie rynku było potrzebne miejsce na lodziarnię, stąd reorganizacja tej przestrzeni.

Fot. UMiG Pleszew

Na pleszewski rynek przyciągać mogą nie tylko świąteczne ozdoby, ale również wspomnienie dawnej motoryzacji. Pod hasłem „Motoryzacyjny Pleszew” trwa od końca marca wystawa plenerowa w tej przestrzeni, która została udostępniona mieszkańcom za darmo. „Jeśli chcecie zobaczyć motoryzacyjne perełki rodem z Pleszewa, zapraszamy serdecznie na Rynek” – zachęcają przedstawiciele tamtejszego muzeum.

Fot. Katarzyna Rutkowska, Muzeum Regionalne w Pleszewie
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick