Kultura i rozrywka

Kino samochodowe w Ostrowie tuż, tuż! Znamy datę

Pozostały ostatnie godziny głosowania na film, który zostanie pokazany podczas pokazu na parkingu ostrowskiej galerii w ramach kina samochodowego. Poznaliśmy datę seansu.

Wokalista spod Pleszewa i jego kolejny singiel z albumu “Wojownik z...

"Wojownik z miłości" to już trzeci album pochodzącego z okolic Pleszewa Bartasa Szymoniaka. Wszystko wskazuje na to, że ma szansę stać się jednym z chętniej słuchanych krążków tego artysty. Choć jego "Alarm" z 2017 roku podbił serca wielu słuchaczy, to już teraz drugi singiel z "Wojownika z miłości" zwiastuje nie mniejszy sukces Bartasa.

Podróż w przeszłość: z „Reisefieber” i „Książką” Mikołaja Łozińskiego

Ile znaczy „prywatna” przeszłość? Czy idąc przed siebie, trzeba znać historie rodzinne, skomplikowane nieraz w nich powiązania? Czy przeszłość da się zrozumieć, a może trzeba ją tylko zaakceptować? To jedne z pytań, jakie można sobie zadać po lekturze książek Mikołaja Łozińskiego. Zachęcamy do czytania!

Moment zatrzymania

Moment, z którego wagi często zdajemy sobie sprawę po latach. Tutaj jest zatrzymany w kadrze i opowiedziany. Dzisiaj polecamy książkę fotograficzną Jakuba Kuzy „Krótka historia jednego zdjęcia”. Sięgamy też ponownie po prozę noblistki Olgi Tokarczuk – po „Ostatnie historie”, której bohaterowie samotnie zmagają się z ostatecznym.
video

Polska międzywojenna w muzycznym wydaniu – darmowy koncert już jutro!

Projekt "Zajezdnia Kultury w sieci", który ruszył 3 maja, zakłada cykl dziesięciu koncertów, które każdy będzie mógł obejrzeć za pośrednictwem internetu. Pierwszy z koncertów był czymś dla fanów jazzu. Teraz artyści przeniosą widza w okres Polski międzywojennej i przedstawią szlagiery takich wykonawców, jak Aston, Bodo i Fogg.

Zakłady fryzjerskie wreszcie zostaną otwarte. Co z restauracjami i szkołami?

Poznaliśmy datę III etapu odmrażania gospodarki. Kolejne złagodzenia wejdą w życie w poniedziałek 18 maja. Wtedy będzie można pójść m.in. do fryzjera, kosmetyczki czy restauracji. Nie obejdzie się jednak bez zastosowania pewnych reżimów.

Światowej sławy skrzypek da dziś koncert w Kotłowie. Oglądaj on-line

Koncerty on-line stały się coraz bardziej popularne w czasie pandemii. Dziś o 20:00 poprzez Facebook będziemy mogli usłyszeć kolejne, wyjątkowe widowisko. Skrzypek Mariusz Monczak, uznany w świecie skrzypek zagra w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kotłowie w powiecie ostrzeszowskim. Koncert odbędzie się w okazji przypadającego dziś Święta Matki Bożej Fatimskiej.
video

Kilka tysięcy książek w dwa dni zniknęło z bibliotecznych regałów

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim ponownie otworzyła się dla czytelników wczoraj, a już przechodzi prawdziwe oblężenie. Wypożyczający książki tłumnie ruszyli do książnicy przy ul. Raszkowskiej i tylko wczoraj odwiedziło ją ponad 700 osób. W ciągu jednego dnia z bibliotecznych półek zniknęło ponad 1600 lektur. I jak tu wierzyć statystykom, że 39% Polaków czyta rocznie zaledwie jedną książkę?

Ostrowska Noc Muzeów 2020 online! [ZOBACZ PROGRAM]

Koronawirus nie zatrzyma Nocy Muzeów. Przynajmniej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie właśnie ogłoszono program. Tegoroczna noc będzie jednak wyjątkowa, bo nie wybierzemy się osobiście do ratusza, ale on... przyjdzie do nas. Noc Muzeów 2020 odbędzie się bowiem w wersji on-line.

Repertuar kin

Brak seansów w tym dniu.

Brak seansów w tym dniu.

Brak seansów w tym dniu.