Kultura i rozrywka

video

Festiwal “Chopin w barwach jesieni” otwarty koncertem na żywo

W Ostrowskim Centrum Kultury rozbrzmiały koncert f-moll Fryderyka Chopina i czwarty koncert fortepianowy G-dur Ludwiga van Beethovena. Tak zainaugurowano 39. Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”, który można było oglądać na żywo w Telewizji Proart.
video

Parowóz stanął na tory. Jest kolejną atrakcją Pleszewa [WIDEO, ZDJĘCIA]

Parowóz z 1955 roku wrócił do Pleszewa. Po renowacji w Środzie Wielkopolskiej stał się kolejną atrakcją zrewitalizowanych terenów pokolejowych, na których znajdują się Zajezdnia Kultury oraz Biblioteka Publiczna.

OGLĄDAJ NA ŻYWO! Koncert chopinowski już w czwartek!

Zapraszamy do oglądania koncertu chopinowskiego, który będzie transmitowany w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info w czwartek o godz. 19.00. W Ostrowskim Centrum Kultury koncert F-moll Fryderyka Chopina zagra Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Marka Pijarowskiego wraz z Valentiną Igoshiną. Kompozycję Beethovena wykona Zbigniew Raubo.
video

Ludzie kultury zostali nagrodzeni [WIDEO, ZDJĘCIA]

Rozdano nagrody dla ludzi kultury działających w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku wyróżniono najlepszych w kategoriach: Młody talent, Osobowość kultury, Dzieło roku oraz Benefaktor Culturae Ostroviensis dla dobrodziejów wspierających działania artystów.

Zobacz, jak wyglądały dożynki z udziałem premiera [ZDJĘCIA]

Plon, niesiemy plon... Ten rok jest wyjątkowy ze względu na pandemię koronawirusa i większość imprez plenerowych, nawet tych kończących żniwa, nie odbywa się. Pólko koło Bralina w powiecie kępińskim było w niedzielę miejscem III Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni Polskiej Wsi". Rolnicy dziękowali za zebrane plony w towarzystwie m. in. premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka..

“Wdzięczni Polskiej Wsi” – Premier Morawiecki weźmie udział w dożynkach

13 września, czyli już w najbliższą niedzielę premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Bralin koło Kępna. Spotkanie zorganizowane jest w ramach ogólnopolskiego święta "Wdzięczni Polskiej Wsi". Uroczystości dożynkowe rozpoczną się mszą świętą na Pólku koło Bralina.

OGLĄDAJ NA ŻYWO! Narodowe Czytanie w OCK-u w Telewizji Proart

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z Narodowego Czytania "Balladyny" w Ostrowskim Centrum Kultury. Będzie ją można obejrzeć w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info. Początek o godz. 10.00. Bądźcie z nami w sobotę 5 września.
video

Prace inwentaryzacyjne na kirkucie w Koźminie Wielkopolskim

Właśnie zakończyły się prace na starym, zabytkowym cmentarzu żydowskim w Koźminie Wielkopolskim. W ich ramach wolontariusze najpierw odczytywali, mierzyli, opisywali i fotografowali znajdujące się na kirkucie macewy, teraz będą opracowywać zebrane informacje. Efekt ich pracy poznamy w połowie października.
video

Narodowe Czytanie tylko on-line. Będzie inscenizacja i goście

Już wkrótce, bo w sobotę, 5. września dziewiąta edycja „Narodowego Czytania”. Rok 2020 to rok „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Tym razem w całej Polsce tegoroczne wspólne czytanie ma być realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, dlatego wiele miast przestawia się na lekturę online. Nie inaczej jest w Ostrowie Wielkopolskim.

Repertuar kin

Brak seansów w tym dniu.

Brak seansów w tym dniu.

Brak seansów w tym dniu.