Kultura i rozrywka

video

Zielone płuca w centrum miasta. Łąki ostrzeszowskie przejdą rewitalizację

Plac zabaw, skatepark, zbiornik wodny i przepiękne tereny zielone do odpoczynku. Tak mają prezentować się łąki ostrzeszowskie, teren w samym centrum miasta. Rewitalizacja ma przynieść coś dla każdego, ale bez dużej ingerencji w królestwo miejskiej flory.

W piątek otwarcie ostrowskiego kina Helios. Sprawdź repertuar!

W piątek, 18 czerwca kino Helios w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie działalność. Na wlkp24.info prezentujemy repertuar weekendu otwarcia. Filmy to jednak nie wszystko, co czeka na kinomanów w najbliższych dniach.
video

Znamy finałową siódemkę festiwalu filmowego Grand Prix Komeda!

Siedem filmów zakwalifikowało się do konkursu na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. Zostanie on rozstrzygnięty podczas 10. już edycji Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim. Doroczne święto kina odbędzie się pod koniec sierpnia, a przyjadą na niego znani kompozytorzy, aktorzy oraz reżyserzy. Rozbrzmi też muzyka za sprawą koncertów Jana Młynarskiego, projektu Krzysztofa Majchrzaka i formacji EABS.
video

Nowa wystawa: ostrowski deptak sprzed 100 lat

„Deptak dwóch epok” – wystawę pod tym tytułem możemy oglądać w plenerze – przy ulicy Kolejowej w Ostrowie. To dla wielu mieszkańców miasta będzie swoista podróż sentymentalna. Najstarsze widoki deptaku pochodzą z początku XX wieku, te młodsze datowane są na czasy PRL-u.

Euro 2020 z PROMAX! Dostępny kanał TVP 4K

Mamy dobrą informację dla abonentów sieci PROMAX. W związku z rozpoczynającymi się Mistrzostwami Europy 2020 PROMAX wprowadził kanał TVP w rozdzielczości 4K. Program dostępny jest na pozycji 300, a szczegółowe instrukcje na temat tego, jak odebrać kanał, znajdą Państwo na stronie operatora www.promax.media.pl w zakładce aktualności.

Otwarcie kina Helios już za tydzień!

Na tę wiadomość czekało wielu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Poznaliśmy datę otwarcia kina Helios. Pierwszy seans zostanie wyświetlony 18 czerwca. Na kinomanów czekają cztery, nowoczesne sale i filmy wyświetlane z najwyższą jakością.

Ostrowski Basen Miejski startuje w poniedziałek!

Dobra informacja dla wszystkich, którzy oczekują otwarcia basenu miejskiego. Olimpijska otworzy swoje drzwi dla mieszkańców już w najbliższy poniedziałek! Na terenie basenu pojawi się kilka zmian. Władze miasta informują też, że ceny biletów nie zostaną podniesione.

Jurorzy zrobili swoje. Teraz internauci wybiorą pięć zespołów. Głosowanie trwa!

Jurorzy Jarocińskich Rytmów Młodych wybrali 30 półfinalistów tegorocznej edycji muzycznego konkursu. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, bo nadesłano niemal 180 zgłoszeń. Pięciu finalistów wybiorą internauci.

PROMAX informuje: W czerwcu nie limituJEMY!

W czerwcu nie limituJEMY - pod takim hasłem trwa akcja, w której odkodowane zostaje pasmo w ofercie operatora cyfrowej telewizji PROMAX. Kanał Food Network jest teraz dostępny, a na nim do obejrzenia najpopularniejsze programy kulinarne.

Repertuar kin

[wcs-schedule id=1]
[wcs-schedule id=2]
[wcs-schedule id=4]