Kultura i rozrywka

Sukces aktorów amatorów z Krotoszyna. Grand Prix dla Teatru Verum

Duży sukces Teatru Verum z Krotoszyna. Grupa działająca przy tamtejszym ośrodku kultury zdobyła nagrodę Grand Prix podczas 6. Młodzieżowego Festiwalu Teatralnego "STREFA GRY" w Kole. Grupa zaprezentowała swój najnowszy spektakl "ROK 2040".
video

Trwa akcja „Niech wszyscy mają święta”. Sprawdź, jak możesz pomóc [WIDEO]

Mąka, cukier, makaron, kawa, słodycze to artykuły, które zbieramy podczas akcji „Niech wszyscy mają święta”. Te produkty można wkładać do koszy oznakowanych czerwonymi plakatami akcji, które już stanęły w kilkunastu sklepach na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i okolicznych miejscowości. Niech tegoroczne kosze zostaną wypełnione po brzegi. Niech wszyscy mają święta!
video

Wydał singiel, chce podbić Warszawę. Oskar Berliński śpiewa o ekologii

Oskar Berliński ma dopiero 13 lat, a już na koncie sukcesy wokalne i teatralne. Bierze udział w przedstawieniu teatralnym w warszawskim teatrze Buffo, dubbinguje bajki i seriale dla najmłodszych. Teraz wydał debiutancki singiel, do którego nagrał teledysk na ostrowskiej kładce nad torami. Piosenka pt. "Dzisiejszy świat" opowiada o ekologii i dbaniu o własny kawałek świata.

Iga Kasprzak z nowym, autorskim singlem!

W połowie września informowaliśmy o trzecim singlu Igi Kasprzak "Bliżej Gwiazd". Jak widać artystka nie zwalnia tempa i już może się pochwalić czwartym, autorskim kawałkiem! "Łyk wina" - taki tytuł nosi jej najnowsze dzieło.

Łukasz Maciejewski z nagrodą Krytyka Filmowego Roku!

Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy, dziennikarz, a przede wszystkim dyrektor artystyczny Grand Prix Komeda zdobył nagrodę Krytyka Filmowego Roku! Statuetkę podczas uroczystej Gali XII Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej w Zielonej Górze.

Otwarcie lodowiska już niedługo! Podano oficjalną datę

Już 2 grudnia wystartuje kolejny sezon na ostrowskim lodowisku! Mieszkańcy na tę chwilę czekali od połowy marca, gdy lodowisko zostało zamknięte przed nadchodzącą wiosną. Ostrowskie lodowisko funkcjonuje od 2017 roku i jest najbardziej wyczekiwaną atrakcją dla mieszkańców oraz przyjezdnych w czasie jesienno-zimowym.

Słynna, świąteczna ciężarówka odwiedzi Ostrów Wielkopolski!

Słynna ciężarówka Coca-Coli odwiedzi Ostrów Wielkopolski! Te informację przekazano oficjalnie na fanpage'u firmy. Jej przyjazd zaplanowany jest na 18 grudnia, a Ostrów Wielkopolski będzie jednym z przystanków na mapie kraju.
video

W niedzielę w Trójce słuchowisko o pobycie Adama Mickiewicza w Śmiełowie...

W niedzielny wieczór o 22.00 w Programie Trzecim Polskiego Radia będzie można usłyszeć pierwszą część słuchowiska zatytułowanego "Adam Mickiewicz w pałacu w Śmiełowie" w reżyserii Tomasza Mana. Na wlkp24.info piszemy więcej o tym przedsięwzięciu oraz losach wieszcza w tym urokliwym majątku.
video

„Czułość” i „Sztuka ducha” w ostrowskich galeriach

Dwie nowe wystawy do obejrzenia w Forum Synagoga i w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim. Autorką jednej z nich jest Małgorzata Sęk, która prezentuje cykl obrazów zatytułowanych „Czułość”, druga ekspozycja natomiast nosi tytuł „Sztuka ducha”, a jej autorami są Ewa Niśkiewicz-Krawczyk i Radosław Krawczyk. Warto przy okazji zajrzeć do tych dwóch miejsc, by zorientować się nieco we współczesnej sztuce.

Repertuar kin

[wcs-schedule id=1]
[wcs-schedule id=2]
[wcs-schedule id=4]