Kultura i rozrywka

video

W niedzielę gramy z WOŚP! Oglądaj NA ŻYWO w Telewizji Proart...

Już w najbliższą niedzielę czeka nas letnia zadymka w środku zimy - 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci. Telewizja Proart i portal wlkp24.info - jak zawsze - będą nie bieżąco przekazywać Wam to, co dzieje się podczas finału. Pokażemy to wszystko NA ŻYWO! Transmisja w niedzielę już od godziny 14.00.

„Staram się pokazywać, że po prostu jak się o czymś marzy,...

Na początku ubiegłego roku osiągnęła największy sukces w karierze - wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w skoku wzwyż (178 cm). Dla Julii Dutkiewicz sport jest wielką pasją, ale talentów ma znacznie więcej. Kilka dni temu premierę miała jej druga książka "Moc namiętności". To romans, a więc zupełnie inny kierunek, niż pierwsza, którą poświęciła właśnie sportowi. W rozmowie z wlkp24.info opowiedziała o tym, jak powstawała jej powieść i czym jeszcze zaskoczą Amanda i Robert.
video

Setki muszli z całego świata na wyjątkowej wystawie [WIDEO]

"Piękności z morskich głębin" zrobią wrażenie na wszystkich, którym w środku zimy tęskno za odrobiną egzotyki. Ostrowskie Muzeum Miasta zaprasza na wystawę kolekcji ponad 300 gatunków muszli ze zbiorów Piotra Maślińskiego i Joanny Wawrzyniak. Ekspozycja z pewnością wpadnie w oko wszystkim bez względu na wiek, a przez cały przyszły tydzień warto, aby z zaproszenia skorzystali uczniowie mający ferie zimowe. Wstęp na wystawę w ostrowskim muzeum miasta jest bezpłatny.

„Ja, Artysta” , czyli wystawa rysunków 15-letniej Ani Marszałek

„Ja, Artysta” - taki tytuł nosi wystawa, którą podziwiać można w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera. Autorką kilkunastu rysunków jest Ania Marszałek na co dzień mieszkająca w Dobrzycy. Jej rysunki są bardzo różnorodne, przedstawiają postaci z bajek, portrety, elementy twarzy czy martwą naturę.

Oni posłuchają koncertu „Czułe struny” Natalii Kukulskiej! [WYNIKI KONKURSU]

Wybrano szóstkę szczęśliwców, którzy w konkursie portalu wlkp24.info zdobyli podwójne bilety na koncert "Czułe struny" Natalii Kukulskiej. To wyjątkowe, muzyczne wydarzenie już 31 stycznia w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

To ostatnie godziny konkursu! Posłuchaj, jak Kukulska śpiewa Chopina!

Tylko do niedzieli do 23.59 można wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest sześć podwójnych biletów na koncert "Czułe Struny" Natalii Kukulskiej. Jedna z najbardziej cenionych, polskich artystek zdecydowała się stworzyć dzieła Chopina w formie utworów symfonicznych!

„Nie posiadajcie klatki dla marzeń” – to motto Krystiana Koronki. Posłuchaj...

Krystian Koronka to 17-latek, którego debiutancki singiel ma właśnie premierę. Młody wokalista na co dzień uczy się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Ma za sobą występy w znanych programach takich, jak „Mali Giganci” czy „The Voice Kids”.

Tak nam grać trzeba! Kult na scenie w Arenie Ostrów [FOTORELACJA]

Marka sama w sobie. Zespół Kult gościł w Ostrowie Wielkopolskim. I zagrał wszystko, czego jego fanom było potrzeba. Od starych kawałków, jak „Arahja”, „Krew Boga” czy „Po co wolność” po nowe utwory, w których celnie opisywana jest rzeczywistość.

Zaśpiewają w konkatedrze. Chór nauczycielski zaprasza na koncert kolęd

Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza zaprasza na koncert kolęd do ostrowskiej konkatedry. Wokaliści pod przewodnictwem Janusza Lipińskiego wystąpią w sobotę, 15 stycznia o godzinie 16.00. Gościem specjalnym koncertu będzie Joanna Zawartko - sopranistka, solistka Opery Wrocławskiej. Wstęp dla publiczności jest wolny.

Repertuar kin

[wcs-schedule id=1]
[wcs-schedule id=2]
[wcs-schedule id=4]