Kultura i rozrywka

Depresja popchnęła ją do próby samobójczej. Właśnie wystąpiła w The Voice...

Dorota Kaczmarek ma za sobą ciężkie chwile. Depresja, z którą się zmagała, popchnęła ją do próby samobójczej. Dziewczyna rzuciła się pod pociąg. Przeżyła, ale straciła obie nogi. Postanowiła zmienić swoje życie i robić to, o czym zawsze marzyła - śpiewać! Dorota właśnie wystąpiła w programie The Voice of Poland i zyskała uznanie Marka Piekarczyka!

Centrum Nauki Kopernik w Jarocinie? Są na to pieniądze

W Jarocinie powstanie Małe Centrum Nauki Kopernik. To jedno z 32 miast w Polsce, w których taki projekt zostanie zrealizowany. Tamtejszy samorząd otrzymał dofinansowanie na utworzenie Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.
video

Od 40 lat Chopin gości w Antoninie. Rozpoczyna się jubileuszowa odsłona...

„Niech nas łączy Chopin” - ten cytat można uznać za motto pierwszego dnia Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”. Za nami właśnie uroczysty Koncert Inauguracyjny, podczas którego zagrali: uznany pianista Edward Wolanin i Julia Łozowska. Tradycyjnie towarzyszyli im muzycy Orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Marka Pijarowskiego. Tegoroczny festiwal jest jubileuszowy – właśnie bowiem obchodzi 40. urodziny, a od dzisiaj przenosi się z Ostrowa do antonińskiego pałacyku.

Stare, jak nowe… Wystawa zdjęć koloryzowanych w krotoszyńskiej książnicy

Wystawę zdjęć pt. „Okna krotoszyńskiej przeszłości" mogą podziwiać odwiedzający miejscową bibliotekę. Autor Łukasz Cichy przedstawia na niej stare, najczęściej czarno-białe, fotografie w zupełnie nowej odsłonie. Dzięki obróbce w specjalnym programie są teraz kolorowe. Wystawę można oglądać do końca miesiąca na jednym z korytarzy krotoszyńskiej książnicy.

Zabytkowe i odrestaurowane auta przyciągnęły tłumy. Zobacz te zdjęcia!

Dziesiątki osób wzięło udział w 13. Rajdzie Pojazdów Zabytkowych, który wystartował w niedzielę w Jarocinie. Trasa wiodła przez Pleszew do Dobrzycy, gdzie zorganizowano finał oraz koncert zespołu "Tacy nie inni". Rzesze pasjonatów motoryzacji w każdym z tych miejsc oglądało pojazdy z minionych epok. Większość z nich liczyła kilkadziesiąt lat.

Arena Ostrów wypełniona po brzegi. Kuba Badach i orkiestra l’Autunno przyciągnęli...

Muzyczne widowisko w wykonaniu Kuby Badacha i Orkiestry Kameralnej l'Autunno przyciągnęło do Areny Ostrów tłumy mieszkańców. Hala została wypełniona po brzegi. Koncert poświęcony Andrzejowi Zausze odbył się w ramach drugiego dnia otwarcia Areny dla mieszkańców.

Narodowe Czytanie w wielu odsłonach. Zobacz, jak zaprezentowano “Moralność pani Dulskiej”

Aktorzy, młodzież, lokalne władze. Jedni czytali, inni zaprezentowali sztuki teatralne, kolejni przygotowali wystawę. Narodowe Czytanie 2021 przejdzie do historii naszego regionu jako kreatywne przedstawienie jednego z najważniejszych utworów literackich Gabrieli Zapolskiej - "Moralność pani Dulskiej".
video

Ostrów czytał i… oglądał “Moralność Pani Dulskiej”

Czy „dulszczyzna” to postawa z zamierzchłych epok czy raczej zjawisko wciąż wśród nas obecne? Wnioski można było wysnuć samemu biorąc udział w dziesiątej edycji „Narodowego Czytania”, która odbywała się dziś w całej Polsce. W ostrowskiej Synagodze na widowisko teatralne połączone oczywiście z czytaniem zaprosiła Biblioteka Publiczna im. S. Rowińskiego oraz Ostrowskie Centrum Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta.

Wakacje w domu to też wspomnienie! I Ty możesz wziąć udział...

Ci, którzy spędzili przerwę wakacyjną w domu, nie muszą się martwić i też mogą wziąć udział w naszym konkursie na najpiękniejsze wspomnienie z wakacji! Pobyt w domu wcale nie musi być nudny! A jest o co walczyć, bo do wygrania jest dziesięć podwójnych zaproszeń na dowolny seans w ostrowskim kinie Helios.

Repertuar kin

[wcs-schedule id=1]
[wcs-schedule id=2]
[wcs-schedule id=4]