Pędził w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy. Piratów drogowych było jednak więcej

3
screen z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja w południowej Wielkopolsce zatrzymała kilku piratów drogowych oraz kierowcę jadącego pod wpływem alkoholu. Zatrzymani do kontroli przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym nawet o 50 km/h, a nietrzeźwy kierujący "wydmuchał" 2,5 promila.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa po raz kolejny okazała się skutecznym sposobem walki z zagrożeniami. Ostrowscy policjanci, dzięki zgłoszeniu w tym systemie, zatrzymali kierującego motocyklem. 36-latek jechał w terenie zabudowanym z prędkością 129 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał mandat i 10 punktów karnych.

W ostatnich dniach nie brakowało w naszym regionie piratów drogowych. W ostatni piątek funkcjonariusze zatrzymali 25-latkę z powiatu ostrzeszowskiego, która oplem vectra rozpędziła się do 109 km/h, a także 32-letniego mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego, jadącego mazdą, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 56 km/h.

We wrześniu minęły trzy lata od uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa obejmującego województwo wielkopolskie. Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji, w tym czasie mieszkańcy zgłosili ponad 108 tys. różnego typu zagrożeń. To nie tylko przekraczanie prędkości, ale m.in. także: „Grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją”, „Dzikie wysypiska śmieci”, „Wałęsające się bezpańskie psy”, „Nieprawidłowe parkowanie” i „Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych”.

Tymczasem kępińska policja zatrzymała 37-letniego mężczyznę. Kierujący oplem omega został poddany badaniu alkomatem, które wykazało, że miał w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu maja mu zostać postawione zarzuty.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. A gdzie mapa ludzi blokujących drogi ? Wszędzie tylko o tych co przekraczają prędkość a ilu policja zatrzymała tych co tamują ruch i stwarzają zagrożenie na drodze?
    „Zbyt wolna jazda, podobnie jak oczywiście zbyt szybka, jest ujęta w przepisach i stanowi podstawę do ukarania. Myli się zatem ten, kto twierdzi, że jak najwolniejsza jazda oznacza bezpieczeństwo, zarówno na drodze, jak i dla portfela kierowcy. Jeszcze raz podkreślę — za zbyt wolną jazdę również można dostać mandat!

    Zgodnie z art. 19 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym

    Kierujący pojazdem jest obowiązany […] jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym „

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick