Ktoś rozebrał ścieżkę w parku. Prezydent pokazuje nagranie [WIDEO]

4
screeny z wideo nagranego przez prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego / źródło: facebook.com/PrezydentMiastaKalisza
Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski zauważył podczas przejażdżki rowerowej po Parku Przyjaźni, że na jednej z alejek brakuje w kilku miejscach kostki brukowe. Zlecił uzupełnienie chodnika i zapowiedział, że wandal będzie poszukiwany. "Boję się o to, czy zostanie uszanowana i nie zostanie po oddaniu zaraz przez wandali zniszczona" - powiedział w opublikowanym przez siebie nagraniu, wskazując na powstającą za jego plecami tężnię.

Samorząd buduje, a ktoś rozbiera. Tylko po co? Zastanawia się prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, który wybrał się na przejażdżkę rowerem po mieście i w jednym z parków zauważył, że ktoś zdemontował fragment alejki.

Kostka brukowa „zniknęła” w dwóch miejscach i ślad po niej zaginął. Nie wiadomo kto, nie wiadomo gdzie. Kostka była, a teraz są dwie wyrwy o głębokości kilku centymetrów. Trzeba uważać, żeby nie skręcić… kostki. – Jestem w Parku Przyjaźni i muszę wam coś pokazać. Komuś się zwyczajnie w świecie nudziło i zaczął rozmontowywać kostkę brukową w okolicy jednego z mostków – powiedział w nagraniu wideo prezydent Kinastowski, który na krótkim odcinku alejki naliczył trzy miejsca, w których częściowo rozebrano nawierzchnię alejki.

Jak zauważył, kostki nie ma. Jego zdaniem albo wandal zabrał ją ze sobą, albo wrzucił do okolicznych stawów. – Za moimi plecami powstaje tężnia. Boję się o to, czy zostanie uszanowana i nie zostanie po oddaniu zaraz przez wandali zniszczona – zastanawiał się w opublikowanym na swoim fanpage’u nagraniu.

Zaapelował też o dbanie o wspólną przestrzeń, bo w przeciwnym razie inwestycje nie będą miały sensu. Zapowiedział także zlecenie „w trybie ekspresowym” naprawy nawierzchni w parku. – Będziemy też starali się ustalić sprawcę tego zdarzenia – dodał.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Ten facet to naprawdę kolarzem powinien zostać albo bokserem. Ten film to odpowiedź na szyderstwa w jego stronę na kilku kaliskich stronach. Tekst o tym, że z drona nie widać dziurawych alejek to stał się kultowy a on teraz próbuje udawać dobrego gospodarza co to wszystkiego samodzielnie dogląda.

  2. Ruski zabór – trudniej o uszanowanie porzadku niz w Osw :). Same uklady urbanistyczne z wewnetrzna obwodnica i z coraz mniejsza przestrzenia publiczna do budowy wiezi obywatelskich pomagaja w hodowli tego typu grzyba. W Osw tez byl taki co to mazal cos o lgbt i zerwal flage unijna na rynku ale monitoring zadzialal. Grzyba zlikwidowano. Trzeba monitorowac, karac i oddac ludziom przestrzen pod blokiem (to ostatnie to akurat zmora wszystkich. Moze pionowe karuzelowe parkingi np przy scianach szytowych wielkiej plyty gdzie na 2 stanowiskach parkujesz 10-20 aut?).

  3. Spodobało się i sobie wziol ,a może foto pułapkę gdzieś w pobliżu i tego co sobie nagra .dobrze że w tym miejscu nic sobie nikt nie zrobił.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick