Kto zastąpi Marlenę Maląg na stanowisku wicewojewody? Rzecznik odpowiada

1
Fot. facebook.com/MalagMarlena
Dotychczasowa Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg od 19 grudnia 2018 pełni funkcję prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na jej poprzednim stanowisku w urzędzie wojewódzkim ciągle jest wakat. Kiedy to się zmieni?

Marlena Maląg, która przez ostatnie lata pełniła funkcję Wicewojewody Wielkopolskiego 19 grudnia 2018 roku została powołana na stanowisko prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a jej fotel w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu został pusty.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Na stronie internetowej urzędu, w zakładce „Wicewojewoda” można znaleźć jedynie krótką informację: „19 grudnia 2018 r. Prezes Rady Ministrów odwołał Panią Marlenę Maląg ze stanowiska Wicewojewody Wielkopolskiego i powołał na stanowisko Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych”.

Od tego czasu minął ponad miesiąc. Zapytaliśmy przedstawicieli tej instytucji, co ze stanowiskiem zastępcy Wojewody Wielkopolskiego i czy dalej jest ono potrzebne. – Jeszcze nie została powołana przez premiera osoba, która zastąpiłaby Marlenę Maląg na tym stanowisku. Na razie jest wakat – wyjaśnia Tomasz Stube, Kierownik Oddziału mediów i komunikacji społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Zaznacza jednocześnie, że stanowisko w dalszym ciągu będzie istnieć. – Być może niebawem nastąpią zmiany w tej chwili trudno mówić o szczegółach i konkretnym nazwisku osoby, która mogłaby pełnić tę funkcję – dodaje.

Przepisy nie określają dokładnego terminu, w którym premier byłby zobowiązany powołać nowego wicewojewodę.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick