Kto z kim stworzy koalicję w ostrowskiej radzie? Znamy nieoficjalne wyniki wyborów

9
Dotarliśmy do nieoficjalnych wyników, które przedstawiają, jak może wyglądać skład Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Kto w niej zasiądzie i kto z kim stworzy koalicję?

Dotarliśmy do nieoficjalnych wyników, które przedstawiają, jak może wyglądać skład Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

Komitety, które zasiądą w radzie:
Komitet Wyborczy Wyborców Beaty Klimek Przyjazne Miasto i Powiat – 11 mandatów
Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczena Koalicja Obywatelska – 7 mandatów
Koalicyjny Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 5 mandatów

Jeśli te wyniki się potwierdzą, będzie to oznaczać, że zwycięzcy październikowych wyborów, aby mieć większość, będą musieli stworzyć koalicję. Czy radni Beaty Klimek porozumieją się z Koalicją Obywatelską lub Prawem i Sprawiedliwością?

Jak wynika z naszych informacji w składzie Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego zabraknie Alojzego Motylewskiego i Wojciecha Matuszczaka. Znajdą się w niej natomiast m.in.: Damian Grzeszczyk, Mateusz Jan Nycek, Radosław Torzyński, Marek Śliwiński, Jarosław Henryk Lisiecki, Zygmunt Banasiak, Joanna Helena Lisiak, Szymon Marian Matyśkiewicz, Arkadiusz Jan Sodkiewicz oraz Elżbieta Anna Grocholska.

Kto jeszcze będzie ją tworzył? Wkrótce Państwowa Komisja Wyborcza powinna opublikować oficjalne wyniki.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

    • “adam” błysnął wiedzą o radzie miasta, chyba wiadomo kogo popiera. Wymieniono 10 nazwisk, w radzie jest 23 radnych a cieszy się, że jednego z radnych nie ma. Taki jest poziom wiedzy części wyborców

  1. 2
    2

    Nie po to Klimek kleiła się do PiSu przez 4 lata, żeby teraz nie szukać tam koalicjanta. A poza tym, gdzie ma szukać? W KO? W tej ekipie nie znajdzie zdrajców tak jak w poprzedniej kadencji. Zdrajcy już są u niej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick