Pijany ksiądz odprawiał pogrzeb? Żałobnicy wezwali policję [AKTUALIZACJA]

14
zdjęcie poglądowe
Ksiądz, który odprawiał pogrzeb, wydmuchał 2,7 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło w piątek w Kotlinie (powiat jarociński). Policję wezwali zaniepokojeni wierni.

Do niecodziennej sytuacji doszło w piątek w Kotlinie (powiat jarociński). Podczas uroczystości pogrzebowej żałobnicy nabrali podejrzeń, że ksiądz może znajdować się pod wpływem alkoholu. Zawiadomili więc policję. Zdarzenie potwierdza rzeczniczka tamtejszej tamtejszej komendy.

Jak informują funkcjonariusze, badanie alkomatem wykazało 2,7 promila w wydychanym powietrzu, a mundurowi sporządzili ze zdarzenia notatkę służbową. Na razie nie wiadomo, czy i jakie konsekwencje czekają duchownego. Chcieliśmy zapytać o tę sytuację przełożonych księdza, który odprawiał pogrzeb będą pod wpływem alkoholu. Mimo prób nie udało nam się skontaktować z proboszczem kotlińskiej parafii.

AKTUALIZACJA – 21.11

Jak dowiedział się portal wlkp24.info, diecezja została powiadomiona o tym zdarzeniu i nie planuje pozostawić tej sprawy nierozwiązanej. Tak poinformował redakcję rzecznik prasowy diecezji. Na razie jednak nie zapadły żadne decyzje dotyczące ewentualnego ukarania księdza, który przewodził uroczystościom pogrzebowym znajdując się pod wpływem alkoholu.

Będziemy wracać do tematu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  • 12

   Niech sobie pije co i ile chce, ale niech potem nie uczestniczy w pożegnaniu bliskiej innym osoby! Brak wybaczenia dla demoralizacji w kościele!

 1. 20
  5

  Pogrzeb marzeń. 🙁 Rzucajcie pinionszki dalej na tacę, tam jest moc wszechmogącego boga, który AŻ płacze jak widzi wojnę na Ukrainie. 🙂

  • 3
   6

   Wojna na Ukrainie i pijany ksiądz na pogrzebie …..widzisz jakiś związek.
   Nie wypowiadaj się na temat Boga …..I nie obrażaj tych co w niego wierzą.
   Zwykła pogarda…jak Nitras

 2. 17
  2

  A ludziska dalej dają tym nierobom na tacę… a im ciągle mało…po diabła w kościołach tyle przepychu…plebanie sodomy i gomory… złotem poobwieszani biskupi a biedne owieczki nadal takie głupiutkie i co niektóre ostatnie złotówki na tacę tym czarnym krukom rzucają…ich pazerność nie ma końca.

  • 5
   5

   Co ma piernik do wiatraka.
   Piszesz o księdzu czy o całym kościele?
   Kościół to dom Boży ważny dla katolików.
   Księdza nie bronię….W pracy się nie pije a dla niego to praca.
   Ksiądz powinien być wzorem dla parafian. To naganne ale nie
   obrażaj katolików.
   Na tacę daje ten co chce .
   Nikt nie płaci za wejście do kościoła…ja do kościoła chodzę i nie widzę żeby księża byli poobwieszani złotem. Widać że do kościoła nie chodzisz skoro takie bzdury wypisujesz a kto hest pazernyto jest tak jak wśród świeckich ….
   Po co to robisz …. Tym co chodzą do kościoła i tak im to nie obrxydzisz.
   Chodzą dla Boga nie dla księdza a ja tak jak pewnie i Ty wolisz
   ładny dom…

 3. 3
  8

  Ksiądz pijany to powód by uderzać W katolików.
  Kto chce to na tacę daje ..nie musi ..po co więc ta krytyka .
  Księdza nie bronię …to karygodne … W pracy się nie pije jednak oburza mnie wpis
  typu ..przepych w kościołach itp….
  Kościół jest B ważny dla katolików był dla nich Dom Boży
  więc pytam …Ty wolisz siedzieć w czystym domu schludnym
  czy w takim gdzie smród nędza i ubóstwo ?
  Pisz o księdzu a nie o całym kościele….

  • 5
   1

   Ksiądz pijany na pogrzebie, więc uderzamy, bo oczywiście można się uprzeć i pogrzeb zrobić świecko, ale to niestety w tym kraju kuleje, ale poza tym przede wszystkim KK przytula kupę kasy z podatków płaconych przez WSZYSTKICH, dlatego każdy argument do uderzania w katolików jest pomocny w uniezależnieniu państwa od kleru. Co do czystości „domu” to niech zaczną od swojego podwórka – alkoholizm, homoseksualizm, pedofilia, molestowanie kobiet – to takie przykłady z naszej okolicy z niedalekich ostatnich lat ujawnione przez media i filmy wiadomo kogo. Sporo jak na panów w sukienkach mówiącym innym jak mają żyć i rozliczać ich z ich „grzechów”. Włącz mózg, to nie boli.

 4. 1
  7

  Niektórzy lubią afery.Ksiądz to człowiek.Nie mylić zBogiem i wiarą. Polecam więcej zrozumienia tego, co się dzieje.

 5. Do Pani Ireny, która twierdzi, że ksiądz też człowiek….
  Otóż nieprawda. Ksiądz jest osobą publiczna, która wyznaje (przynajmniej teoretycznie) pewne zasady i rości sobie prawo do pouczania wiernych. Każde niewłaściwe zachowania księdza jest sianiem zgorszenia, a więc jest większym grzechem, niż ten sam grzech popełniony przez zwykłego Kowalskiego.
  Ksiądz jest w pewnym sensie apostołem, który powinien krzewić wiarę słowem i czynem.
  I jeszcze jedno – Ksiądz nie może być w pracy bo Ksiądz ma z założenia SŁUŻYĆ Bogu i ludziom.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick