Krzysztof Piersa: „Każdy przypadek jest zgoła odmienny”

0
Krzysztof Piersa jako pierwszy ze znanych graczy e-sportu w Polsce postanowił porozmawiać z rodzicami i młodzieżą na temat uzależnienia od świata wirtualnego. Przemierza kraj wzdłuż i wszerz rozmawiając i tłumacząc jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka.

W krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą, autorem książek „Komputerowy ćpun” i „Trener marzeń”. Uczniowie klasy gimnazjalnych oraz szkół średnich wysłuchali na czym polega i czym jest uzależnienie do gier komputerowych, telefonu i internetu. Sam gra, ale robi to jak mówi „z głową”, to samo zawsze, podczas każdego spotkania poleca swoim słuchaczom.

A problem jest, co przyznają np. nauczyciele, którzy przybyli ze swoimi podopiecznymi do krotoszyńskiej biblioteki na wtorkową prelekcję. Piersa podczas swoich spotkań z młodzieżą przedstawia proste mechanizmy zarządzania czasem oraz radzenia sobie z krytyką. Unika dawania „Złotych rad” gdyż każdy przypadek jest zgoła odmienny – mówi.

Krzysztof Piersa zachęca do kontaktu rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Można to zrobić poprzez stronę www.krzysztofpiersa.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick