Uratowali ludzkie życie, zostali docenieni

1
Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13 zostały wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Wśród laureatów byli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd” na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń dla wielkopolskich stróżów prawa. W tym roku to szczególne wyróżnienie wręczone zostało po raz trzynasty policjantkom i policjantom, którzy w trakcie codziennej służby, narażając swoje życie lub zdrowie przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka.

W tym roku Kryształową Gwiazdą wyróżniono 124 funkcjonariuszy. Liczba corocznych laureatów pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością.

Tegoroczna gala odbyła się 27 listopada w poznańskim Domu Żołnierza. Słowa wdzięczności i uznania dla policjantów wyraził w pierwszej kolejności Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym wręczył funkcjonariuszom te wyjątkowe wyróżnienia.

W gronie zaproszonych gości, którzy dołączyli do gratulacji szefa wielkopolskich stróżów prawa, obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, urzędów i instytucji na co dzień współpracujących z wielkopolską Policją, a także przełożeni wyróżnionych policjantów.

Ostrowscy Laureaci „Kryształowej Gwiazdy”:

asp. Krzysztof SUCHORZEWSKI, st. sierż. Krystian LITWIN, post. Wojciech CHOLEWA, i post. Natalia AUGUSTYNIAK
– policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. – 17 września 2017 roku, policjanci zostali wysłani na interwencję domową w Ostrowie Wlkp., gdzie syn zgłaszającej zamknął się w garażu i groził popełnieniem samobójstwa. Na miejscu znaleziono list pożegnalny. Asp. Suchorzewski pałką typu „Tonfa” wybił szybę w oknie, następnie mundurowi odcięli wiszącego desperata. Sprawdzono funkcję życiowe i udzielono pomocy medycznej. Mężczyzna przeżył dzięki szybkiemu, przemyślanemu i zdecydowanemu działaniu policjantów.

st. post. Patrycja STRUMIŃSKA i sierż. sztab. Maciej SZYMCZAK
– policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. – w dniu 20 kwietnia 2017 roku, policjanci udali się na interwencję domową w Ostrowie Wlkp. Na miejscu interwencji zauważyli stojącego w oknie mieszkania mężczyznę, który krzyczał że wyskoczy przez okno. Po dostaniu się do środka, policjantom udało się chwycić desperata i wciągnąć do mieszkania.

mł. asp. Łukasz JUSZCZAK i asp. Paweł STRZYŻ
– policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. – 20 listopada 2016 roku, funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzny, który dziwnie się zachowywał. Osoba trzymała w rękach plastikową butelkę i widząc mundurowych oblała się substancją znajdującą się w środku, a następnie próbowała się podpalić. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę i nie dopuścili do jego podpalenia.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick