Kryształowa gwiazda dla policjanta za uratowanie życia

1
Fot. KPP Kępno
Mł. asp. Szymon Musiała z kępińskiej komendy policji otrzymał Kryształową Gwiazdę. To wyróżnienie trafia do rąk mundurowych, którzy w praktyce wypełnili słowa przysięgi "(...) strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia". Uratował on niedoszłego samobójcę, który chciał skoczyć z dachu jednego z budynków.

Decyzja o przyznaniu Kryształowej Gwiazdy została podjęta już w grudniu, ale dopiero teraz odznaczenie trafiło w ręce mł. asp. Szymona Musiały. Policjant otrzymał to szczególne wyróżnienie w nagrodę za uratowanie ludzkiego życia.

We wrześniu ubiegłego roku kępiński dzielnicowy zauważył na dachu jednego z budynków na rynku w Kępnie mężczyznę, który planował skoczyć i popełnić samobójstwo. Policjant zachował zimną krew i nie dopuścił do tego.  Mł. asp. Szymon Musiała swoim zachowaniem wypełnił słowa roty ślubowania: Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” – tak tłumaczono przyznanie mundurowemu tej prestiżowej odznaki.

Kryształowe Gwiazdy przyznaje się w grudniu każdego roku. W skład kapituły wchodzi m.in. nadinsp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oraz mł. insp. Andrzej Szary – Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Coraz więcej funkcjonariuszy właśnie z regionu południowej Wielkopolski pokazuje, że są policjantami z powołania i każdego dnia są gotowi nieść pomoc i ratować ludzkie życie.

Rok temu takie odznaczenie otrzymali mundurowi m.in. z Krotoszyna, Jarocina i Kalisza. Niektórzy z nich otrzymali Kryształową Gwiazdę z wstęgą, którą przyznaje się za powtórne uratowanie życia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 1
    1

    Ślubowanie? Tam powinno być o emeryturze po 15 latach, bo większość tylko po to tam idzie. 😀
    Dziękujemy za mandaty za brak masek na pustych ulicach, za gazowanie kobiet, za pałowanie za nic. Takiej milicji nam potrzeba, kaczorek jest dumny z waszej wierności. 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick