Krotoszyński szpital nie przyjmuje pacjentów na OAiIT. Co się dzieje w tej placówce?

0
W ostatnim czasie pojawiły się plotki, że działalność OAiIT-u w Krotoszynie została zawieszona. To nieprawda. Funkcjonuje, ale w ograniczonym zakresie. "Nie są przyjmowani nowi pacjenci" - wyjaśnia Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy szpitala.

Odział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Krotoszynie zawiesił działalność? Nie do końca, choć pewne utrudnienia występują. W tamtejszej placówce jest problem z lekarzami. Po prostu ich brakuje. To przekłada się na sposób funkcjonowania szpitala i możliwości leczenia pacjentów. Problem dotyczy OAiIT-u – jednego z najważniejszych oddziałów w tej lecznicy.

To właśnie na niego są kierowane osoby, które potrzebują pomocy w nagłych sytuacjach. Okazuje się, że z tym związane są teraz największe problemy. – Ze względów kadrowych podjęto decyzję o czasowym zmniejszeniu funkcjonowania tego oddziału. Pacjenci, którzy byli do czwartku na oddziale, zostali przewiezieni do innych placówek, żeby kontynuować dalsze ich leczenie. Natomiast w tym momencie podjęto decyzję o tym, by szpital nie przyjmował pacjentów, którzy wymagaliby opieki intensywnej terapii – mówi portalowi wlkp24.info Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy szpitala w Krotoszynie.

W lecznicy brakuje rąk do pracy. Władze szpitala nie miały kim obsadzić dyżurów. Jak zapewnia rzecznik, wkrótce ma się to zmienić, bo rozpisano konkurs. Jego wyniki mają być znane za kilkanaście dni. Wówczas dowiemy się, czy znaleźli się chętni do obsadzenia wolnych miejsc na krotoszyńskim Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick