Krotoszyński i kępiński z największą liczbą zakażonych. Ponad 15 tys. przypadków w kraju

6
Fot. Pixabay
Według danych Ministerstwa Zdrowia odnotowano bardzo duży wzrost zakażeń na terenie Polski. W ciągu minionej doby potwierdzono ich 15 698. Zmarło 309 osób. W regionie południowej Wielkopolski najwięcej nowych zakażeń pojawiło się w powiecie krotoszyńskim (39/1) oraz kępińskim (35/0). W pozostałych powiatach sytuacja wygląda nieco spokojniej: ostrowski (26/1), pleszewski (21/0), Kalisz (14/2), jarociński (11/1), ostrzeszowski (8/3) oraz kaliski (5/0).

W ciągu doby wykonano ponad 26,7 tys. testów na koronawirusa.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 11 (87 wykonanych testów) 1
kaliski 5 (79 wykonanych testów) 0
kępiński 35 (86 wykonanych testów) 0
krotoszyński 39 (127 wykonanych testów) 1
ostrowski 26 (148 wykonanych testów) 1
ostrzeszowski 8 (43 wykonane testy) 3
pleszewski 21 (73 wykonane testy) 0
Kalisz 14 (91 wykonanych testów)
2
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 6
  4

  Chciałbym nadmienić że obecnie mamy sezon grypowy, a jak działają testy chyba nikomu nie trzeba już tłumaczyć. Po drugie w jednym z polskich czasopism ukazał się ciekawy artykuł, który przedstawia zestawienie jak rośnie ilość zakażeń w stosunku do wykonanych szczepień. Jak myślicie … maleją ? … No nie maleją, rosną.

  • Nigdy nie napisałem że reszta to idioci. To z nas wszystkich robią idiotów. Mówicie, że 3 fale wywołało puszczenie dzieci do szkół ? A co po szkole ? Pozamykaliście dzieciaki na cztery spusty czy jak ?
   Co z tego że Pani, zajmująca się dezynfekcją w szkołach odkazi ławki w klasach, jak te same dzieciaki po skończonych zajęciach bawią się pod szkołą w dużych grupach.
   Są dwie opcje – albo ktoś kto pisze te durne przepisy jest kompletnym debilem, albo robią z nas idiotów, a przepisy o lockdownach specjalnie są tak pisane. Zresztą, daleko szukać – maseczki … Szumowski najpierw gadał że nic kompletnie nie dają, później, że jednak trzeba je nosić bo chronią i można też stosować przyłbice i maseczki ze ściery. Teraz już jednak nie, przyłbice i ściery nie chronią. To kto tu jest głupi się pytam ? Naprawdę mieli mało czasu żeby sprawdzić skuteczność przyłbic ? I te kuriozalne testy w TV … no ludzie, jakich czasów dożyliśmy ?

 2. Ten nierząd sam wywołał ,,III falę” puszczając dzieci klas 1-3 do szkół. Te dzieci nie mają braci, sióstr, rodziców, wujków, cioci, dziadków czy babci? Nie spotykają się z kolegami i koleżankami, którzy są od nich starsi?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick