Krotoszyn. Troje kandydatów na burmistrza

3
Sławomira Kalak z listy Prawa i Sprawiedliwości, Bartosz Kosiarski z komitetu wyborczego Krotoszyn na Nowo oraz Franciszek Marszałek z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ta trójka kandydatów będzie się ubiegać o fotel burmistrza Krotoszyna w nadchodzących wyborach samorządowych. Te odbędą się 21 października, drugą turę zaplanowano na 4 listopada. Oto krótka charakterystyka kandydatów z zachowaniem kolejności alfabetycznej.

Sławomira Kalak jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie. Cztery lata temu także brała udział w wyborach samorządowych startując z listy Platformy Obywatelskiej jednak do partii nie należała. Teraz Kalak staruje z listy Prawa i Sprawiedliwości, jak sama mówi zmiany w mieście są potrzebne, bo obecna władza obrosła już mchem – mówi.

Kalak zapowiada dialog z każdą grupą społeczną w mieście konsultując swoje najważniejsze posunięcia jako burmistrz, w Krotoszynie powstanie żłobek – zapowiada kandydatka. Kalak chce prowadzić program gminnego becikowego 500 zł na każde dziecko, 1000 na każde kolejne. Kalak zapowiada zmiany personalne w urzędzie miasta, ale tylko na szczeblu kadry zarządzającej.

Bartosz Kosiarski z komitetu wyborczego Krotoszyn na Nowo co ciekawe również pracuje w Szkole Podstawowej nr 1. Kosiarski uważa, że największym złem Krotoszyna jest jego upartyjnienie przez działaczy PSL, którym brakuje transparentności.

Zdaniem Kosiarskiego mieszkańcy Krotoszyna boją się krytykować obecną władzę. Jeśli on zostanie burmistrzem ma się to zmienić, a drzwi do jego gabinetu będą otwarte dla wszystkich, nawet największych przeciwników.

Kosiarski chce wprowadzić program Zdrowy Krotoszyn, który miałby polegać na darmowych badaniach okresowych i ruszyć budownictwo komunalne, o którym jego zdaniem w mieście zapomniano.

Franciszek Marszałek, obecny burmistrz stara się o reelekcję. Do swoich największych sukcesów obecnej kadencji zalicza poprawę stanu dróg w mieście i gminie, rewitalizację i odnowienie całego centrum miasta wraz ze Szkołą Podstawową numer 1.

Przypomnijmy Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego, Franciszek Marszałek, wygrał drugą turę wyborów, pokonując Zbigniewa Brodziaka z Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego. Zwycięzca otrzymał nieco ponad 61 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 32 proc.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Łatwo przypisywać sobie cudze zasługi, “rewitalizację i odnowienie całego centrum miasta”- pan Marszałak. Kamienice zostały odnowione pieniędzmi właścicieli posesji znajdujących się na Rynku i w uliczkach przy nim. Także niektóre w mieście.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick