Krotoszyn szuka informacji na temat Powstańców Wielkopolskich

0
W związku ze zbliżającą się setną rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego krotoszyńscy regionaliści przystąpili do prac nad wydaniem słownika biograficznego Powstańców Wielkopolskich.

Publikacja ma zostać wydana w roku 2019, a jej autorami będą historycy: Edward Jokiel, Antoni Korsak i Michał Pietrowski.

W związku z trwającymi już pracami nad słownikiem, autorzy zwracają się z serdeczną prośbą o udzielanie jak najbardziej szczegółowych informacji na temat krewnych bądź znajomych z ogólnie pojętej ziemi krotoszyńskiej, którzy zaangażowali się w Powstanie z lat 1918 – 1919.

Zamieszczona w załączniku ankieta, opracowana przez dr. Michała Pietrowskiego, ma za zadanie pomóc w selekcji i doborze danych. W przypadku braku informacji przy którymś z pytań prosimy przejść do następnego. Wypełnione ankiety prosimy przesyłać na adres mailowy naszego Muzeum: muzeum@krotoszyn.pl lub Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej: tmibzk@o2.pl

Wypełnione ankiety można również przynosić bezpośrednio do Muzeum Regionalnego lub do siedziby TMiBZK w krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej.

źródło: krotoszyn.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick