Krotoszyn. Są pieniądze na fotowoltaikę

0
349 gospodarstw domowych z terenu gminy Krotoszyn, których właściciele zadeklarowali montaż instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych, wytwarzającej prąd elektryczny i ciepłą wodę skorzysta z ponad sześciomilionowej dotacji jaki z Urzędu Marszałkowskiego otrzymał tamtejszy magistrat. Bezwrotną dotację otrzymają także ci mieszkańcy, którzy zdecydują się na przejście z ogrzewania węglem na ogrzewanie gazowe lub olejowe piecami węglowymi V generacji.

Cały projekt wart jest 8 mln 58 tys. złotych, 6 mln 283 tys. złotych to unijne dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. – Problem zanieczyszczonego powietrza to bolączka wielu samorządów na terenie całego kraju – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Z wnioskiem o dofinansowanie gmina wystąpiła 31 sierpnia 2017 roku. Urzędowy wniosek został formalnie oceniony z wynikiem pozytywnym. Dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych oznacza, że osoba chcąca z nich skorzystać otrzymać może nawet 17 tysięcy złotych.

Pieniądze otrzymają mieszkańcy gminy, których zadeklarowali montaż instalacji fotowoltaicznych, wytwarzającej prąd elektryczny oraz ci, którzy przygotowali się do montażu instalacji solarnych – dodaje Aneta Kaczmarek.

Na dofinansowanie mogą liczyć także mieszkańcy, którzy zdecydowali się przejść z ogrzewania budynków mieszkalnych węglem na ogrzewanie gazowe lub olejowe.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick