Krotoszyn. Pożar w warsztacie

0
Trzy samochody gaśnicze walczyły z pożarem do jakiego doszło wczoraj w warsztacie przy ul. Ogrodowskiego w Krotoszynie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do pożaru Dyżurny Operacyjny Powiatu skierował dwa samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i jeden samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia ustalono, że pali się pomieszczenie wewnątrz warsztatu samochodowego, występuje duże zadymienie, na szczęście nikt nie ucierpiał, a instalacja elektryczna została odłączona – mówi bryg. Tomasz Niciejewski.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, zabezpieczeni w aparaty izolujące drogi oddechowe wprowadzili do wnętrza pomieszczenia linię z pianą gaśniczą, równocześnie podali wodę na dach w celu jego schłodzenia.

Po stłumieniu ognia z warsztatu usunięto składowane materiały na zewnątrz i dogaszono. Strażacy otworzyli okna dachowe w celu odprowadzenia pozostałości dymu i gorącego powietrza. Pomieszczenia sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wskazała podwyższonej temperatury. Działania trwały 1 godzinę 10 minut.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick