Krotoszyn. „Podejrzany” mężczyzna śledzi kobiety?

1
Fot. Unsplash
Na jednym z krotoszyńskich profili facebookowych zawrzało po tym, jak kobiety zaczęły informować o mężczyźnie jeżdżącym po mieście srebrnym oplem corsą, który obserwuje i nagabuje kobiety.

– Chciałabym ostrzec przed mężczyzną, który w nocy zaczepia kobiety na terenie Krotoszyna. Mężczyzna ten jeździ srebrnym oplem corsa, jedzie za kobietami wracającymi późno z pracy. Krzyczy z auta z obelgami, zajeżdża drogę na wjazdach np. od straży pożarnej i szpitala, wyzywając przy tym, proponując dziwne rzeczy i co najważniejsze, grozi, że siłą zaciągnie do auta. Chudy, wysoki mężczyzna, czarne włosy, cały czas w ciemnej czapce z daszkiem, bardzo blady po twarzy. Bardzo proszę o udostępnienie i jeżeli ktoś kojarzy tę osobę to proszę o kontakt. Jeszcze raz proszę wszystkie kobiety, by uważały na siebie, facet jest bardzo namolny delikatnie mówiąc i nie wiadomo do czego jest zdolny – czytamy na profilu Spotted: Krotoszyn. – Jestem świadkiem jak chłopak kierujący srebrną corsą, ubrany na czarno strasznie blady śledzi dziewczynę, która jedzie rowerem na ul. Staszica w Krotoszynie – czytamy w komentarzu jednej z kobiet.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Policja w Krotoszynie informuje, że prowadzone są czynności w tej sprawie. – Sprawa została zgłoszona na policję przez jedną z pań. Do żadnej napaści ze strony mężczyzny nie doszło. Prawdopodobnie jest to ten sam ponad 30-letni mężczyzna, który był widziany rok temu. Wtedy także jeździł i obserwował kobiety. Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili jego personalia – informuje asp. Piotr Szczepaniak z krotoszyńskiej komendy.

Policjanci na przykładzie takiego zdarzenia apelują. – Jeśli podejrzany porusza się samochodem, nie skupiajmy się na dokładnych rysach jego twarzy. Starajmy się zapamiętać tablice rejestracyjne pojazdu, którym się porusza. Dla policjantów jest to bardzo cenna informacja, która pozwoli o wiele szybciej namierzyć tę osobę – mówią.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick