Krotoszyn. Pierwsza ofiara tlenku węgla w tym sezonie

0
Dziś w Krotoszynie śmiercionośny tlenek węgla przypomniał o sobie.

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o potrzebie sprawdzenia pomieszczeń pod kątem obecności czadu. Do zdarzenia został wysłany średni samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia ustalono, że na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego w jednym z mieszkań znajduje się mężczyzna u którego będący na miejscu lekarz stwierdził zgon. Przyczyny i okoliczności śmierci bada policja i prokuratura.

– Strażacy zabezpieczyli teren działania, w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i wyposażeni w sprzęt pomiarowy weszli do wnętrza mieszkania. Urządzenia wykazały obecność tlenku węgla, KDR podjął decyzję o natychmiastowej ewakuacji medyków i właścicielki na zewnątrz. Lekarz przebadał właścicielkę – na szczęści jej życiu i zdrowiu nic nie zagrażało.  W związku z występowaniem tlenku węgla wietrzono wszystkie pomieszczenia kamienicy do czasu wystąpienia zerowych wartości. Działania trwały 1 godzinę 38 minut – mówi brygadier mgr inż. Tomasz Niciejewski.

Strażacy KP PSP w Krotoszynie od wielu lat opisują zdarzenia związane z tlenkiem węgla, zamieszczają artykuły edukacyjne dotyczące bezpiecznego postępowania w czasie sezonu grzewczego, informacje o czyszczeniu i badaniu przewodów kominowych. Prowadzimy wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miejskim w Krotoszynie konkursy, w których można wygrać czujkę tlenku węgla.

– Czasami wydaje się, że piszemy na próżno. Ludzie czytają, czytają i na tym się kończy. Dopiero musi dojść do tragedii, żebyśmy się obudzili i zadbali o naszych bliskich i w końcu zaprosili kominiarza, który wykona badanie i czyszczenie przewodów kominowych – kończy brygadier mgr inż. Tomasz Niciejewski.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick