Krotoszyn: „Mięśniak” jedną z najlepszych szkół w województwie

0
Krotoszyński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K.F. Libelta został nagrodzony tytułem "Wielkopolska Szkoła Roku". Placówka kształci fachowców branży gastronomiczno-hotelarskiej, informatyków i programistów, ale i masarzy oraz cukierników. W plebiscycie w całym województwie rywalizowały 123 szkoły ponadgimnazjalne. Największą nagrodą dla szkoły nie jest jednak sam tytuł, ale coś zupełnie innego...

W tegorocznej edycji konkursu złożono 225 wniosków, w tym 123 o tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku oraz 102 o tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku. Krotoszyńska „Dwójka”  znalazła się w gronie 21 najlepszych szkół Wielkopolski, otrzymując decyzją kapituły konkursu wyróżnienie. Doceniony został wysoki poziom edukacyjny, zdawalność matury i egzaminów zawodowych, zaplecze techniczne, współpracę z przedsiębiorstwami i projekty około edukacyjne.

Młodzież z krotoszyńskiego „mięśniaka” cyklicznie szkoli się pod okiem Karola Okrasy, bierze udział w stażach zagranicznych takich jak tegoroczny w niemieckim Lingen, czy też współpracuje z Politechniką Poznańską przy projektach związanych z programowaniem i robotyką.

Jak mówią dyrekcja, nauczyciele i sami uczniowie, tytuł to duże wyróżnienie, ale największą nagrodą będzie ta od powiatu krotoszyńskiego – budowa nowoczesnego kompleksu sportowego przy szkole. W ramach projektu, którego wartość całkowita wynosi  1 mln 357 tys. 925,63 zł,  przy ZSP 2 powstanie ogólnodostępne boisko (wraz z siłownią), zaprojektowane z myślą o osobach niepełnosprawnych. Dofinansowanie z programu WRPO 2014+ wyniesie 85% wartości zadania, czyli 1 154 236,78 zł.

źródło: powiat-krotoszyn.pl / własne

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick