Krotoszyn: Brodka na zakończenie Więc Wiec 2017

1
Koncert będącej u szczytu swojej muzycznej kariery Moniki Brodki to finalny akcent tegorocznego cyklu Więc Wiec 2017. W cztery wakacyjne weekendy na krotoszyńskim rynku dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury Wojciech Szuniewicz zapraszał publiczność na spotkanie z kulturą przez duże "K". Królowała polska muzyka. Ostatni wiec to oprócz Brodki także koncerty zespołów Bisquit oraz Niepokorni.

W ramach czwartego wakacyjnego cyklu Więc Wiec 2017 na scenie w krotoszyńskim rynku pojawiła się lokalna kapela Niepokorni, która formalnie istnieje od roku, ale utwór „Zatrzymaj się” powstał wcześniej i to m.in. na fali zainteresowania piosenką zespół zaczął próby.

– Pomysłów jest dużo. Mamy płodnych kompozytorów –  mówi wokalista Jacek Krupa.

Jako drugi na scenie pojawił się wczoraj zespół Bisquit, który prezentuje mieszkankę popu, rocka oraz jazzu. Artyści promują swój najnowszy krążek „Nagi Król”, który wyszedł nakładem wytwórni Warner Music Poland. Wokalistka Joanna Chacińska powiedziała Telewizji Proart, że w każdym miejscu i o każdej porze o kulturę warto walczyć.

– Nie można doprowadzić do tego, żeby na festynach grały zespoły disco-polowe. Nie można doprowadzić do tego, żeby zbrutalizować nasze słowo i mówię tu i o słowie kultury i o każdym innym, które z mediów do nas dociera – mówiła w wywiadzie dla Proart.

Na finał czwartego cyklu oraz całego wiecowania wystąpiła Brodka wraz ze swoim bandem. Artystka chwaliła sam pomysł cyklu oraz lokalną kuchnię.

Więcej w „Wydarzeniach” Telewizji Proart.

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick