Królowie w Kaliszu! Nowy mural ozdobił jeden z budynków

0
Fot. Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza
Kolejny mural powstał na ścianie jednej z kamienic w Kaliszu. W mieście jest ich już około 15. Malowidło przy ulicy Stawiszyńskiej przedstawia czterech władców Polski m.in. Władysława Jagiełłę, który kilkadziesiąt razy gościł w najstarszym polskim mieście.

Mural powstał w ramach jednego z zadań wybranych przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim. Projekt o nazwie „Królewski mural – Stawiszyńska 13″ przedstawia czterech władców Polski: Mieszka III Starego, Kazimierza Wielkiego, Bolesława Pobożnego z małżonką księżną Jolantą, a także Władysława Jagiełłę, który Kalisz odwiedzał około 25 razy, szczególnie w okresie świąt Wielkiejnocy.

To nie pierwszy kaliski mural. Inne znajdują się m.in. przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Chełmskiej 18, a także na budynku przy skrzyżowaniu ulic Złotej i Garbarskiej.

Po tym jak informację o muralu zamieścił na fanpage’u prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, pod postem rozpoczęła się ożywiona dyskusja. – Wspaniały pomysł i piękne wykonanie. Po prostu rewelacja – pisze jedna z internautek. – Super!!! Jeszcze kilka i można oprowadzać wycieczki szlakiem kaliskich murali – dodaje internauta.

Mural nie wszystkim jednak przypadł do gustu. – Zobaczyć w całości ten mural to wielka sztuka, miejsce niefortunne – komentuje jeden z internautów. – Tylko czasem nie wycinajcie tych drzew, żeby kierowcy musieli podziwiać mural – martwi się inny komentujący.

Wykonanie malowidła na ścianie kamienicy kosztowało blisko 30 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick