Krew potrzebna dla Maksia. Zbiórka w Raszkowie

1
Maksymilian Marecki, trzyletni chłopiec z naszego regionu od kwietnia walczy z neuroblastomą, czyli nowotworem złośliwym współczulnego układu nerwowego. Choroba przebiega u chłopca bardzo gwałtowanie, dlatego potrzebna jest krew. Z myślą o Maksiu w Raszkowie zorganizowana zostanie zbiórka akcja poboru krwi.

Krew potrzebna jest nie tylko Maksiowi Mareckiemu. Przy okazji pomocy chłopcu, każdy kto weźmie udział w zbiórce krwi zasili ogólnopolski bank tego niezastąpionego jak dotąd leku. Miejsko-Gminny Klub Krwiodawstwa w Raszkowie zaprasza na raszkowski rynek w najbliższą niedzielę od godziny 9:00 do 14:00.

Pobieranie krwi będzie odbywać się w mobilnym punkcie krwiodawstwa, który umiejscowiony będzie przy ratuszu. Każdemu krwiodawcy pobrana zostanie porcja 450 ml życiodajnego płynu. Organizatorzy zapewniają poczęstunek regeneracyjny po oddaniu krwi.

W imieniu organizatorów dziękujemy za przyłączenie się do akcji. Przypominamy też, że kolejną okazją do oddania krwi będzie całodniowa akcja telewizji Proart „Oddaj krew z kablówką” zaplanowana na 20 czerwca na dziedzińcu telewizji przy ul. Wolności 19 w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick