Kręgielnia na światowym poziomie, lodowisko, basen, czyli co się dzieje za płotem Jarocin Sport? [ZDJĘCIA]

0
Fot. jarocin.pl
Od około roku trwają prace na terenie spółki Jarocin Sport. Zamknięty został odkryty basen, gdzie wjechał ciężki sprzęt, który rozbudowuje kompleks o kolejne atrakcje. Powstaje tam lodowisko, basen i kręgielnia spełniająca standardy światowej organizacji bowlingowej (Universal Bowling Center).

Miejska spółka Jarocin Sport zmienia się powoli w Centrum Sportowo-Rekreacyjne, które ma zawierać w sobie dużo szerszą ofertę niż dotychczas. Oprócz krytego basenu, aquaparku, kortów tenisowych, boisk sportowych czy sauny, mają to być dodatkowy basen, lodowisko, salki fitness, kort do ricocheta i kręgielnia spełniająca najwyższe światowe standardy.

Rozbudowa trwa od około roku i ma zakończyć się w grudniu 2020 roku. W ramach inwestycji powstaje także trzykondygnacyjny budynek, w którym oprócz wspomnianej kręgielni mają znaleźć się m.in. sala konferencyjna z zapleczem gastronomicznym, sala do tańca oraz scena. Całość budynku ma dopełnić restauracja z tarasem. Do końca tego roku budynek ma zostać przykryty dachem. – Prace przebiegają zgodnie z planem, wykonywane są prawidłowo i na chwilę obecną nie ma żadnych zagrożeń w realizacji inwestycji – mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Pomieszczenie, w który od listopada do marca lub kwietnia (w zależności od pogody) będzie funkcjonować lodowisko, przez pozostałe miesiące ma być przeznaczone do organizacji koncertów, wystaw bądź targów, ale jego funkcjonalność może być jeszcze szersza i pójść w kierunku boiska sportowego czy rolkowiska.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick