Kraszewice: Przez ciężką nogę o mały włos nie straciła prawa jazdy

1
Jechała 96 km/h w obszarze zabudowanym. 5 km/h więcej na prędkościomierzu volkswagena passata i straciłaby na 3 miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami. Takich zatrzymań tylko podczas długiego weekendu było na terenie powiatu ostrzeszowskiego kilkadziesiąt. Drogówka z Ostrzeszowa zabrała w sumie 11 praw jazdy.

Razem z patrolem ostrzeszowskiej drogówki wyruszamy nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem na drogi w Kraszewicach. Samo pojawienie się nieoznakowanego pojazdu policyjnego działa na kierowców prewencyjnie. Nie na wszystkich.

Po dłuższej chwili policjanci zauważają, że na drodze z Kuźnicy Grabowskiej do Kraszewic kierowca passata porusza się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze włączają pomiar w wideorejestratorze. Wynik 96,2 km/h na godzinę w terenie zabudowanym. Ciężką nogę miała wczoraj kobieta, mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego. 5 km/h więcej i straciłaby „prawko. Tylko od 28 kwietnia podczas akcji majówkowej policjanci ostrzeszowskiej drogówki zatrzymali aż 11 dokumentów uprawniających do poruszania się pojazdami.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick