Kradli olej napędowy. Wpadli na gorącym uczynku

0
Policjanci z pleszewskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 25 i 29 latka. Mężczyźni z koparek zaparkowanych na polu w Fabianowie kradli olej napędowy. Sprawcom kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

We wtorek 13 marca w godzinach wieczornych dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa.

Mężczyźni widząc radiowóz, zaczęli uciekać. Policjanci podjęli pościg, który zakończył się zatrzymaniem jednego z mężczyzn. Jego kolega zatrzymany został następnego dnia rano – mówi mł.asp. Monika Kołaska. 

Sprawcami okazali się: 29-letni mieszkaniec gminy Dobrzyca i 25-letni mieszkaniec gminy Pleszew. Mundurowi na miejscu kradzieży zabezpieczyli urządzenia, służące do spuszczania paliwa ze zbiorników, m.in. pompkę i pojemniki wypełnione olejem napędowym.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali przesłuchani. Okazało się, że w ten dzień ukradli łącznie 120 litrów paliwa. Straty wycenione zostały na kwotę 540 złotych.

– Kryminalni, zajmujący się tą sprawą, zabezpieczyli łącznie kilkanaście pojemników i beczek, z ponad 600 litrami oleju napędowego o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Procederem tym trudnili się od grudnia ubiegłego roku. Na miejsce jeździli samochodem, który zostawiali na drodze, a resztę drogi pokonywali pieszo. Jednorazowo kradli kilkadziesiąt litrów. Sprawcy ukryli towar w pomieszczeniach gospodarczych, należących do rodziny jednego z nich. Skradzione paliwo tankowali do swoich samochodów – dodaje.

Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży paliwa, do których się przyznali. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick