Ukradli odzież za tysiąc złotych. Grozi im pięć lat więzienia

0
Ostrowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety w wieku 20 i 31 lat oraz mężczyznę w wieku 22-lat. Podejrzani wspólnie i w porozumieniu dokonali kilku kradzieży sklepowych. Ich łupem padła odzież o wartości około tysiąca złotych. Za przestępstwo kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pobawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim 9 stycznia interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kradzieży. W jednym ze sklepów ostrowskiej galerii pracownik sklepu ujął kobietę, którą podejrzewał o kradzież na terenie obiektu.

– Funkcjonariusze ustalili, że kobieta skradła odzież na kwotę ponad 300 złotych. Dodatkowo policjanci ustalili, że to nie jedyna kradzież 31-latki. Kobieta działając wspólnie i w porozumieniu z innymi dwoma osobami okradła jeszcze kilka sklepów. Łącznie sumę strat wyceniono na kwotę około tysiąca złotych – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Pozostali sprawcy tego samego dnia zostali zatrzymani przez mundurowych. Okazali się nimi 20-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna. Dodatkowo w trakcie przeprowadzania czynności policjanci w pojeździe, którym poruszały się osoby zabezpieczyli substancje, które policyjny tester zidentyfikował jako marihuanę.

Za popełnione przestępstwa złodziejskie trio odpowie teraz przed sądem.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick