Pleszew. Kradli w marketach budowlanych

0
Pleszewscy policjanci zatrzymali dwóch amatorów cudzej własności, podejrzanych o wielokrotne kradzieże elektronarzędzi i armatury łazienkowej. Mężczyźni dokonywali kradzieży w pleszewskich marketach budowlanych. Łączne straty wyceniono na kwotę 2 tysięcy złotych. Za te czyny grozi im kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi wpłynęło do pleszewskiej komendy wieczorem 31 sierpnia. Towar warty blisko 1 tys. zł. zniknął z półki w jednym z pleszewskich marketów budowlanych. Były wśród nich wiertarki, wkrętarki i klucz udarowy. Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą ustalili i zatrzymali mężczyzn, podejrzanych o kradzieże narzędzi. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Kalisza w wieku 40 i 42 lat.

Okazało się, że to nie jedyna kradzież, której się dopuścili. Pod koniec sierpnia ukradli wiertarki udarowe, wiertarko-wkrętarki i armaturę łazienkową w innym markecie. Swoim działaniem wyrządzili straty w wysokości 2 tysięcy złotych – mówi mł.asp. Monika Kołaska.

Jak ustalil kryminalni, obaj mężczyźni wykonywali prace remontowe w jednym z mieszkań na terenie gminy Pleszew i to właśnie w tym domu, policjanci znaleźli skradziony sprzęt.  Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick