Kradł ubrania z kontenerów. Grozi mu pięć lat

1
SONY DSC
Policjanci z pleszewskiej komendy zatrzymali 39-letniego mieszkańca Kalisza, podejrzanego o wielokrotne włamania do kontenerów z używaną odzieżą. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

9 grudnia do pleszewskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do kontenera z używaną odzieżą. Do zdarzenia doszło tego samego dnia w m. Chocz. Jak ustalili policjanci, sprawca rozciął kłódkę zabezpieczającą kontener, a następnie ukradł z jego wnętrza odzież. Straty wycenione zostały na kwotę 600 złotych.

– Kryminalni podjęli czynności, które doprowadziły do ustalenia osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Okazał się nim, 39-letni mieszkaniec Kalisza. Do zatrzymania doszło w miejscu jego zamieszkania. Policjanci odzyskali skradzione mienie – mówi mł.asp. Monika Kołaska. 

39-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wcześniej włamywał się i kradł  odzież z  kontenerów, znajdujących się na terenie gm. Chocz, Pleszew i Gołuchów. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

źródło: KPP Pleszew, fot.inte

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Wrzucam tam tylko to co mi zbywa, szkoda że musiał uszkodzić kontener, ale to było właśnie dla niego. Przynajmniej przez 5 lat nie będzie sie troszczył o ciepłą kurtkę…; odzyskali mienie…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick