Kradł lusterka. Działał w całej Wielkopolsce

0
Kaliscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże akcesoriów od luksusowych samochodów. Łupem 38-latka padały głównie lusterka z pojazdów różnych marek. Wstępne ustalenia wskazują na to, że działał na terenie całej Wielkopolski. Funkcjonariusze na chwilę obecną przedstawili zatrzymanemu 9 zarzutów kradzieży mienia, o łącznej wartość blisko 60 tys. złotych.

W maju kaliscy policjanci do zostali powiadomieni o kradzieży 6 kompletów lusterek bocznych od pojazdów różnych marek. Auta zaparkowane były na osiedlowych parkingach w całym Kaliszu.

Funkcjonariusze wytypowali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. 38-latek został zatrzymany przez kaliskich policjantów 29 czerwca br., na terenie Poznania. W chwili zatrzymania, w samochodzie, którym się poruszał, funkcjonariusze znaleźli 3 komplety lusterek od pojazdów marki: Honda Civic, Toyota Land Cruiser oraz Mercedes GLC. Okazało się, że wszystkie pochodzą z kradzieży – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Na chwilę obecną, na bazie zgromadzonych materiałów dowodowych funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu, 9 kradzieży mienia o wartości blisko 60 tys. złotych. Przestępstw tych dopuścił się na terenie Kalisza oraz Poznania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tych sprawach. Ponieważ 38-latek dopuścili się czynu w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu kara 7,5 roku więzienia.

Policjanci, którzy nadal zajmują się sprawą w dalszym ciągu analizują wpływające materiały i sprawdzają, czy zatrzymany ma związek z innymi tego o typu zdarzeniami, na terenie całej Wielkopolski. Niewykluczone, że 38-letni mieszkaniec Leszna usłyszy już wkrótce kolejne zarzuty – dodaje.

W trakcie czynności związanych ze sprawą, policjanci odzyskali blisko 50 sztuk lusterek oraz lamp pochodzących z różnego rodzaju pojazdów.

źródło: KMP Kalisz

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick