KPR znów lepszy od Grunwaldu Poznań. Dobry mecz Foterka

1
KPR Ostrovia pokonała WKS Grunwald Poznań w derbowym meczu 20. kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych 23:21 (9:7). Najlepszym strzelcem biało-czerwonych był Artur Brychcy, autor sześciu bramek. Bohaterem meczu był jednak Mateusz Foterek. Bramkarz Ostrovii odbijał najważniejsze piłki, stojąc na wysokości zadania, tym bardziej że wyjątkowo nie miał zmiennika. Patryk Foluszny przebywa na zgrupowaniu zaplecza reprezentacji Polski.

W pierwszej rundzie w Poznaniu także lepsi byli ostrowianie 23:21. Wówczas kibice także byli świadkami brudnego i brzydkiego spotkania, w którym sporo było strat i przestrzelonych rzutów. – Takie są derby. Każdy chce wygrać, nikt się nie oszczędza. W pierwszym meczu dobrze zagrał Kuba, dzisiaj mi lepiej poszło – powiedział po końcowym gwizdku Mikołaj Przybylski, zawodnik Grunwaldu, a wychowanek KPR, dla którego oprócz derbów był to bratobójczy pojedynek.

Mikołaj rzucił w sobotę sześć bramek, będąc obok Daniela Bartłomiejczyka najskuteczniejszym zawodnikiem poznańskiej ekipy. Dla KPR była to dziesiąta wygrana w sezonie.

Teraz przed zespołem z Ostrowa spotkanie z najsłabszą ekipą pierwszej ligi – ŚKPR Świdnica.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick