KPR Ostrovia z kontraktami. Odejdzie tylko jeden zawodnik?

0
Klub Piłki Ręcznej Ostrovia kończy kompletowanie składu na sezon 2019/2020. Kontrakt przedłużyli praktycznie wszyscy szczypiorniści z poprzedniego sezonu, którzy razem z zespołem wywalczyli piąte miejsce w rozgrywkach pierwszej ligi.

Budowanie zespołu na nowy sezon rozpoczęto tym razem wyjątkowo wcześnie. Podyktowane to było zmianami w zarządzie klubu oraz zatrudnieniem nowych trenerów, czyli Rafała Stempniaka i Macieja Nowakowskiego, którzy zastąpią Kazimierza Kotlińskiego. Prezes Paweł Staszak jest już po rozmowach ze wszystkim zawodnikami z poprzedniego sezonu, którzy wyrazili chęć pozostania w zespole.

Najbardziej cieszy podpisanie nowych umów z Patrykami – Folusznym i Marciniakiem, którzy jeszcze w trakcie poprzedniego sezonu mieli oferty z PGNiG Superligi. Kolejny rok w Ostrovii rozegrają także inne ważne ogniwa zespołu, czyli Adrian Wojkowski, Jakub Przybylski czy też Mateusz Foterek, który kuszony był kontraktem w Tarnowie, zespole beniaminka Superligi. Jedynym zawodnikiem, który odejdzie po tym sezonie będzie najprawdopodobniej Erwin Stachowski.

Kadrę na nowy sezon uzupełnią najzdolniejsi zawodnicy z grup młodzieżowych, którzy jeszcze niedawno grali w turnieju final four o mistrzostwo Polski. Łukasz Wołowicz, Gracjan Wróbel, Marcel Pawlak czy też bramkarz Jakub Zimny będą mieli okazję sprawdzić się w rywalizacji z seniorami.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick