KPR Ostrovia liderem! MKS zderzył się ze ścianą [WIDEO]

Dominacja KPR Ostrovia w sobotnim meczu nie podlegała żadnej dyskusji. Ostrowianie szybko wyszli na prowadzenie 3:0, w kolejnych minutach powiększając przewagę. MKS zdołał w końcówce pierwszej połowy zmniejszyć straty do dwóch bramek, jednak bardzo dobry początek drugich 30 minut ustawił mecz. KPR kontrolował 6-7 bramek różnicy, a trenerzy Maciej Nowakowski i Rafał Stempniak wypuścili na parkiet najmłodszych zawodników – Jakuba Zimnego, Łukasza Wołowicza, Gracjana Wróbla i Marcela Pawlaka.

W pierwszej połowie sposobu na bramkarza gości nie potrafił znaleźć najlepszy strzelec 1. ligi – Patryk Marciniak, który trafiał tylko z linii rzutów karnych. W tej sytuacji rozgrywający KPR szukał kolegów z zespołu. W pierwszej połowie nie do zatrzymania był Damian Krzywda. W drugiej swój rytm złapał Marciniak, bramki rzucali także Michał Bałwas i Jakub Przybylski. Przez całe 60 minut w bramce skuteczny był Foluszny, który zasłużył na miano zawodnika meczu.

Ostrovia pewnie zwyciężyła 28:19, wykorzystując potknięcie MSPR Siódemka Legnica, wychodząc na pierwsze miejsce w tabeli 1. ligi. Teraz ostrowianie mają tyle samo punktów co Stal Gorzów, z którą dwukrotnie wygrywali w tym sezonie. Za tydzień Ostrovia jedzie do Obornik Śląskich na mecz z beniaminkiem.