KPR coraz mocniejszy. Udany występ w Zabrzu [WIDEO]

To były bardzo intensywne dwa dni w wykonaniu ostrowskich piłkarzy ręcznych. W piątek trening w Arenie Ostrów, następnie obiad i podróż do Zabrza na Turniej o Puchar prezesa Górnika. O godzinie 18 pierwsze spotkanie z superligową Pogonią Szczecin, w którym KPR do ostatnich minut walczył o zwycięstwo. Do przerwy ostrowianie prowadzili 14:13. W drugiej połowie minimalnie lepsi okazali się szczecinianie, którzy ostatecznie wygrali 30:29, uzyskując tym samym awans do finału dwudniowego turnieju.

Ostrowianom została rywalizacja w meczu o trzeciej miejsce z gospodarzem turnieju – Górnikiem Zabrze i bardzo mało czasu na regenerację, bo już o dziesiątej rano dnia następnego. To jednak nie wpłynęło na postawę Ostrovii, która przez większą część meczu prowadziła z drużyną prowadzoną przez Marcina Lijewskiego. Ostatecznie zabrzanie wygrali 28:27.

Szkoda, bo z pewnością wygrana nad mocniejszym kadrowo zespołem, wpłynęłaby pozytywnie na morale młodego zespołu Ostrovii. To jednak okres przygotowawczy, więc każde spotkanie z superligowymi zespołami to lekcja na przyszłość. Wszystko ma zaprocentować w Lidze Centralnej.