Koźmin. Radni napisali do premiera ws. obwodnicy. Jest odpowiedź

0
Mieszkańcy Koźmina Wlkp. mają dość. Chcą obwodnicy miasta, który odciąży centrum i rozładuje w nim ruch. O inwestycję walczą od kilkunastu lat. Kiedy kolejny raz jej realizacja zaczęła się oddalać, napisali do premiera. Właśnie przyszła odpowiedź w tej sprawie.

Pod koniec czerwca pisaliśmy na portalu wlkp24.info, że radni z Koźmina Wlkp. podjęli stanowisko w sprawie oddalającej się budowy obwodnicy i wysłali je do premiera Mateusza Morawieckiego. – To kolejny sygnał z naszej strony, że obwodnica jest konieczna. To jedyne, co możemy zrobić w tej chwili. Tym bardziej, że rozmowy z GDDKiA nie przynoszą żadnych skutków i podjęliśmy taki krok – powiedział nam wtedy Jarosław Ratajczak, wiceburmistrz Koźmina Wlkp.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Po kilku tygodniach oczekiwania na odpowiedź, do urzędu wreszcie przyszło pismo z Warszawy. Nie podpisał się jednak pod nim premier, a Agnieszka Krupa, zastępca dyrektora Departamentu Dróg Publicznych w Ministerstwie Infrastruktury. W dokumencie czytamy, że Program Budowy Dróg Krajowych nie obejmuje inwestycji, jaką jest budowa obwodnicy Koźmina. „Należy jednak zaznaczyć, że ministerstwo w trybie stałym prowadzi monitoring bieżących potrzeb inwestycyjnych na sieci dróg krajowych. Powyższe pozwoli na określenie priorytetów inwestycyjnych na kolejną perspektywę finansową UE. Zadanie inwestycyjne budowy obwodnicy Koźmina Wlkp. będzie rozpatrywane pod kątem możliwości sfinansowania w kolejnym okresie programowania”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick