Koszulki, kurtki oraz czapki. Wszystko podrobione

0
Kaliscy policjanci zatrzymali 35-letnią kobietę, która oferował do sprzedaży odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze operacyjni, w trakcie prowadzonych działań ustalili, że w jednym ze sklepów na terenie gminy Żelazków może być oferowany do sprzedaży nielegalny towar.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej skontrolowali legalność sprzedawanej w sklepie odzieży. Szybko zorientowali się, że część towaru jest podrobiona i nie ma nic wspólnego z oryginalnymi produktami.

35-latka został zatrzymana. Podczas przeszukania sklepu, pojazdu oraz miejsca zamieszkania kobiety policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju odzieży i obuwia. Wśród nielegalnych towarów znalazły się m.in. koszulki, kurtki oraz czapki z logo znanych marek.

Wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, stanowi w świetle prawa przestępstwo. Nielegalny proceder podlega ciągłemu rozpoznaniu przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego właścicielka poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z art. 305 Ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick