Koszmar rodziny trwał siedem lat. Czy 53- latek trafi za kratki?

0

Prokurator Rejonowy w Jarocinie postawił 53- letniemu mieszkańcowi powiatu jarocińskiego zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego oraz przestępstwa seksualne na szkodę trzech osób. Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. 53- latek trafił na trzy miesiące do aresztu, gdzie poczeka na proces. 

Prokurator Rejonowy w Jarocinie przedstawił podejrzanemu mężczyźnie łącznie 3 zarzuty, w ramach których zarzucił podejrzanemu znęcanie się psychiczne i fizyczne na szkodę 3 pokrzywdzonych, członków rodziny. W zakresie dwóch czynów prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dopuszczenia się przestępstw seksualnych na szkodę małoletnich poniżej 15 roku życia.

Do zdarzeń objętych zarzutami miało dochodzić, jak wykazał zgromadzony materiał dowodowy pomiędzy styczniem 2010 r. a styczniem 2017 r., kiedy to mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Pierwsze z zarzuconych przestępstw – kwalifikowane z art. 207 § 1 kodeksu karnego skarbowego  – zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat , zaś pozostałe zarzucone podejrzanemu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12 (art. 200§1 kodeksu karnego). W oparciu o dokonane ustalenia prokurator wystąpił do sądu w Jarocinie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick