Kościelny złodziej w rękach policji. Brał pieniądze ze skarbonek

0
Ostrowscy kryminalni zatrzymali 51-latka, który wszedł do kościoła i okradł skarbonki z datkami. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. 51-latek przebywa już w areszcie, a za kolejne naruszenia prawa ponownie odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

12 września policjanci otrzymali informację o włamaniu na terenie jednego z ostrowskich kościołów. Sprawca wykorzystał moment, kiedy w kościele nie było osób i włamał się do skarbonek z pieniędzmi od wiernych.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny i rozpoczęli poszukiwania. W miniony wtorek, 19 września kryminalni ustalili, że przebywa on na terenie Pleszewa. Mundurowi pojechali w ustalone miejsce i tego samego dnia zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu i tłumaczył policjantom, że skradł ze skarbonek ok. 500 złotych – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Dodatkowo okazało się, że 51-letni pleszewianin był wielokrotnie notowany za konflikty z prawem. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Pleszewie, celem doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary blisko 4 lat pozbawienia wolności.

51-latek przebywa już w areszcie, a za kolejne naruszenia prawa ponownie odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

źródło: KPP Ostrów, fot. archiwum policja

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick