„Konwój wstydu” w Ostrowie. PO mówi „nie” nagrodom PiS

37
Dziś w Polskę ruszyły bilbordy z twarzami polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy w 2017 roku dostali nagrody i premię przyznane jeszcze przez premier Beatę Szydło. Łączna kwota to ponad dwa miliony złotych.

Na Ostrów Wielkopolski z bilbordowej naczepy spoglądał Jan Dziedziczak, odwołany wczoraj ze stanowiska sekretarza stanu w ministerstwie sprawiedliwości poseł z okręgu kalisko-leszczyńskiego. Politycy Platformy Obywatelskiej nazywają je „Konwojami Wstydu”.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

37 KOMENTARZE

  • On już od dawna jest na emeryturze i to wczesnej. Nie jak każdy przyzwoity mężczyzna od 65 roku życia. Poza tym będąc na wcześniejszej emeryturze dyrektorował w szkole kanadyjskiej.

  • Zen, odkryłeś aferę! Ganiaj do prokuratury. Kornaszewski ma chyba układy w ZUSie bo przeszedł na wcześniejszą, nauczycielską emeryturę. No i ta bezczelność pozwolił się zatrudnić na emeryturze i to jako dyrektor. to wymaga szybkiej interwencji i wysokiej kary. Rusz się.

 1. Chamstwo dopadło klawiatur i obraża. Jak się poseł i radni podniosą po tym hejcie? Żeby tylko nie popełnili zbiorowego samobójstwa.

  • Oni jedynie mogą wzorem Bula w Japonii zrobić se kupe o pardon nie tam żadne se kupe, tylko se puku.

 2. co za ekipa Lekkki, Wódz co się obudził po śnie zimowym, młody szczekacz, i dziad mróz – wyjedzcie najlepiej tak jak w swoim żarcie dziadek na fejsie pisał a nastanie zgoda

 3. ale suk…n z tego nieogolonego. on to tworzył ten kraj po 89. a co stworzył? a jaką firmę stworzył? jaki obiekt wybudował? aha, wiekopomną fontannę za 700 tys.

  • Ty proletaryusz to ale jestes pastuch. Jeśli p. Urbaniak nic nie zrobił dla Ostrowa jako radny, poseł i wreszcie prezydent miasta to znaczy ze albo tu nie mieszkasz albo masz imię na A.. i z metra stajesz do ataku czy trzeba czy nie trzeba. P. Klimek sie nie zajmuje bo tam osiągniec jak na lekarstwo ale na tle innych prezydentów p. Urbaniaki wygląda bardzo dobrze. Miasto zostawione w bardzo dobrej kondycji finansowej ze nic tylko wydawac ( jak to robi B. Klimek) zrobione wiadukty, ściezki rowerowe, lista mieszkaniowa co roku w 100 % zrealizowana. teraz na taki poziomie , że na 70 wnioskow rozpatrzono 20 reszte przesunięto na ten rok. Basenik za kasę ze głowa boli, lodowisko tez za nasze, Wiaty targowe po ponad pół miliona każda ( ciekawe co tam tak kosztowało), znikające przetargi ze stron i pojawiające sie jak lux torpeda, duzo by pisac. A co do sukinsyna bo to chyba chciałes napisac pod adresem posłą to powiem ci , że znam większych wystarczy sie rozejrzec. Pozdrowienia dla prezydenta Urbaniaka

 4. Pan Urbamiak taki super gosc wszystko wie , ale my nie chcemy go w Ostrowie z jego pomyslami JUZ O NIM SPIEWAŁ ZESPÓŁ lADY PANK W LATACH 80 TYCH czyli Mniej niz zero

 5. Niech najpierw PO odda to co wzięła z OFE. Niech Urbaniak nakłoni Tuska, aby ten oddał 180 tys. zł nagrody, którą zgarnął będąc wicemarszałkiem Sejmu. Niech Kornaszewski z Witczakiem i Urbaniakiem naklonią byłego ministra Grada, aby oddał swoje wynagrodzenie i premie za bycie prezesem spółki budującej elektrownię atomową.

 6. Szkoda, że PO nie ma SWOICH bilbordów wstydu z ICH kwotami nagród, z ICH MENU np. z rodzajami ośmiorniczek, z adresami miejsc w Warszawie, które wykupiono za bezcen, itd. itp. Brak słów na skowyt oderwanych od koryta. Nie lubię ŻADNEJ partii, ale PO już naprawdę przegina.

 7. Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając nic w zamian.

 8. Platformo Obywatelska zajmijcie się wyjaśnieniem wszystkich afer, które miały miejsce za waszych rządów przez 8 lat. Afera Hazardowa, Afera Amber Gold, Afera Stoczniowa, Afera Zegarkowa, Afera Podsłuchowa, Infoafera, Afera NIK, Afera Elewar, Afera Stadionowa, zabrane środki z OFE, podwyższenie Polakom wieku emerytalnego. Zapomnieliście już o VAt, o akcyzie na paliwo, zamrożona na 8 lat kwota wolna, likwidacja ulgi budowlanej i internetowej. wyjaśnijcie najpierw to wszystko Polakom, przeproście za te afery i za wasze rządy, a dopiero potem rozliczajcie PiS bo oni dostali nagrody za uczciwą pracę dla polski i społeczeństwa i to im się po prostu należało.

  • Jak jesteś taka ogarnięta to poczytaj o spółce srebrna to się dowiesz kto miesza w Warszawce,dowiedz się o aferze skok ,podwyżka paliwa w drodze,pożyczka morawieckiego,…,to początek działalności ciężko pracujących twoich pisowców,więc klapki z oczu i do kościółka, daj stówkę na tacę,tylko zabierz paragon

  • Porównajcie sobie ilość afer wymienionych przez Sylwię i internauty „Do sylwii”. Komentarz zbyteczny.

  • Porównanie wiedzy i umiejętności czytania ze zrozumieniem ,bez komentarza,czyli klapki+pis=katopis

 9. Himalaje hipokryzji PO amnezja kompletna oni to dbali o ludzi p urbaniak p urbaniak i tak jestescie w ciemnej D…. Milego dnia.

 10. Jakoś za PO nie było żadnego 500+ nie było dofinansowania do likwidacji kopcących pieców. Za to była złodziejska reprywatyzacja kamienic w stolicy, chroniony przez państwo złodziejski bank Amber Gold, rozkradzenie pieniędzy z OFE, próba sprzedania LOT-u, wydłużenie wieku emerytalnego dla mężczyzn i kobiet. A teraz ci trefnisie mówią o wstydzie rządzących.

 11. Ile ten Paduch ma lat, że zdążył zdobyć bogate wg niego doświadczenie w pracy na wielu stanowiskach i w wielu miejscach pracy które wymienił?

 12. A czy ci samorządowcy razem z Urbaniakiem słyszeli o atomowych zarobkach PO-wców w nieistniejącej elektrowni?

  „Przypomnijmy tylko, że w czerwcu 2012 roku ówczesny poseł Aleksander Grad (przez poprzednie 4 lata minister skarbu w rządzie Donalda Tuska), zrezygnował z mandatu poselskiego, a już na początku lipca rada nadzorcza PGE powołała go na prezesa spółek PGE EJ i PGE EJ 1.

  Obydwie spółki miały przygotować i realizować budowę pierwszej elektrowni atomowej w Polsce, a prezes Grad, otrzymał wynagrodzenie w wysokości 55 tys. zł miesięcznie. Podobne wynagrodzenia otrzymało jeszcze dwoje wiceprezesów obydwu spółek.

  Ale to nie wszystko, prezesi mają prawo także do rocznych nagród (często będących wielokrotnością tych miesięcznych wynagrodzeń) a także inne przywileje, które sumarycznie określa się często mianem tzw. złotych spadochronów.

  Oczywiście obydwie spółki zatrudniają już licznych pracowników z wysokimi wynagrodzeniami, a przygotowanie budowy elektrowni i wszelkie analizy z tym związane miały kosztować przynajmniej 1,5 mld zł.”

 13. Ja gdybym był politykiem, to bym wolał dostać kasę i to poważną od przestępców wyprowadzających setki miliardów złotych z vat-u, za ciche przyzwolenie na ten proceder niż jakąś tam śmieszną nagrodę o której wszyscy się dowiedzą, a przeciwnik polityczny miałby mi to wypominać i robić ze mnie bogacza na państwowym garnuszku.

 14. ooo Jaruś nagle sobie przypomniał, że wybory się zbliżają! Czekamy na kawę z Urbaniakiem! i na TAK TAK URBANIAK!
  a Pan od DYSCYPLINY PARTYJNEJ coraz bardziej srebny się robi.

 15. Jak słyszę tych złodziei z p.o to mam ochotę skopać im mordy…!! Nakradli, rozkradli przez 8 lat tyle że każdy z p.o powinien dostać po 5 lat bezwarunkowo i przepadek mienia!!!!

 16. Jak widać prezes i koledzy się zes….li. I co powiedzą te wszystkie szczekające kundelki? Jeden dzień kampanii i prezes ogłasza zwrot nagród. Brawo! Czekamy na oświadczenie prezydent Klimek.

 17. W tej nowej sytuacji będzie trzeba zainicjować protest przeciwko obniżkom wypłat dla polityków które zaproponuje Kaczyński i jego partia. Bo nie może być tak, że PiS będzie rządził!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick