Konkurs „Szkoła dobrego wychowania”

0
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie otrzymał Certyfikat „Szkoła dobrego wychowania” w związku z udziałem w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Całość przedsięwzięcia koordynowała Marzena Budnik przy nieocenionej współpracy pedagoga szkolnego Ewy Rożek, Ewy Kmieć, Janiny Jarzembskiej  i Moniki Kremer.

Konkurs „Szkoła dobrego wychowania” był realizowany w formie projektu i trwał od września 2016 r. do kwietnia 2017 r. W projekcie było zaangażowanych 98 uczniów z różnych klas. Każda z grup wykonywała inne zadanie konkursowe m.in. krótkie prace pisemne „Moje zachowanie świadczy o mnie”, czy też przygotowywane przez uczniów inscenizacje na temat znajomości i stosowania zasad dobrego zachowania na co dzień w stosunku do osób starszych, dorosłych, rówieśników.

Nasza młodzież doskonale zna i stosuje zasady dobrego zachowania w stosunku do osób starszych, dorosłych i rówieśników. W ramach zadań konkursowych młodzież przygotowywała również plakaty do tematu „Mój wygląd świadczy o mnie” przy użyciu różnych technik.

Uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad dobrego wychowania i dobrych manier otrzymali dyplom „Mistrza savoir vivre”. W ramach tego projektu zostały zorganizowane warsztaty, podczas których młodzież opracowała „Szkolną Kartę Zasad Dobrego Zachowania”.

Podsumowaniem projektu były warsztaty pod tytułem „Jestem grzeczny i nie wstydzę się swojego zachowania”. Młodzież dyskutowała na temat dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka. Ćwiczenia i zabawy edukacyjne dotyczące zachowania, które wykonywali podczas warsztatów, wywołały mnóstwo entuzjazmu.

Wszystkie zadania wykonane przez uczniów jury konkursowe oceniło na maksymalną ilość punktów, dzięki czemu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie otrzymał Certyfikat „Szkoła dobrego wychowania”.

Tekst i zdjęcia: Marzena Budnik

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick