Koniec ze zmianą czasu. Parlament Europejski zdecydował

2
Fot. pixabay.com
Dyskusja państw członkowskich Unii Europejskiej trwała od dawna, a dziś dobiegła końca. To już pewne: nie będzie zmian czasu, a co za tym idzie, przestawiania zegarków. Ostatni raz, wskazówki przesuniemy w 2021 roku.

CZYTAJ: W niedzielę powitamy czas zimowy. Ostatni raz?

Do 16 sierpnia 2018 roku, mieszkańcy wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej mogli brać udział w konsultacji społecznej. Cieszyła się ona ogromnym powodzeniem, a swoje zdanie wyraziło ponad cztery miliony osób. 84% opowiedziało się za zniesieniem zmian czasowych.  Padły tam pytania czy jesteś za zatrzymaniem tego czasu i z jakich powodów? I który z czasów byłby przez Ciebie bardziej preferowany? Ma to stanowić pewną sugestię dla państw członkowskich w przyszłości, jak to wygląda w poszczególnych państwach – powiedział wtedy portalowi wlkp24.info Andrzej Grzyb, europoseł w Parlamencie Europejskim.

Dziś w Brukseli odbyło się ostateczne głosowanie nad propozycją zmian. Za przyjęciem projektu głosowało 410 parlamentarzystów, 192 było przeciw, a 51 wstrzymało się od głosu. Czas zmieni się w ostatnią niedzielę października 2021, a następnej zmiany nie będzie. Parlament Europejskich podkreśla, że wtedy czas zmienią państwa, które się na to zdecydują. Każde z nich będzie miało możliwość zachować prawo do decydowania o swojej strefie czasowej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Droga redakcjo, wasz artykuł wprowadza czytelników w błąd. Otóż teraz dopiero rozpoczną się negocjacje Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady. PE uzgodnił dopiero swoje stanowisko.

    Do tego warto zwrócić uwagę, że zgodnie z przyjętym stanowiskiem państwa, które zdecydują się na czas letni, powinny dokonać ostatniej zmiany czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 roku, a te, które chcą utrzymać zimowy czas, mogą przestawić zegary w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

    Pozdrawia, czytelnik.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick