„Nie poddawaj się!”. Kongres Świadków Jehowy zaprasza

14
fot: jw.org
„Nie poddawaj się!” - takie hasło przyświeca tegorocznemu regionalnemu Kongresowi Świadków Jehowy w Kaliszu. Tradycyjnie odbędzie się w hali Kalisz Arena i potrwa trzy dni – od 21 do 23 lipca. Do udziału zachęca mieszkańców miasta i powiatu ponad 1000 wolontariuszy.

– Tegoroczne kongresy zwracają uwagę na to, jak w dzisiejszych czasach pielęgnować nadzieję. Na umiejętność przezwyciężania różnych trudności, jakie spotykamy w życiu – mówi Robert Kurzajczyk, rzecznik prasowy kongresu regionalnego.

-Jak może nam w tym pomóc silna wiara?  Przemówienia, wywiady, materiały multimedialne, filmy z pewnością pomogą wielu osobom nabrać przekonania, że Słowo Boże Biblia jest źródłem dobrych rad. To one pomagają też prowadzić lepsze życie. Nie poddawać się! – dodaje rzecznik.

Podczas imprezy tradycyjnie odbywają się publiczne chrzty nowo przyjętych wiernych, którzy całkowicie zanurzają się w wodzie.

Jak podkreślają organizatorzy, na Kongresie mile widziani są wszyscy chętni, bez względu na wiek – każdego dnia od godz. 9:20. Wstęp jest wolny. W ubiegłorocznym Kongresie wzięło udział prawie 3400 Świadków Jehowy.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. Świadkowie Jehowi to sekta. To nie miejsce ani czas aby rozwijać temat. Jak ktoś będzie zainteresowany to w internecie jest sporo informacji na ich temat. Trzeba na nich uważać.

 2. ŁO MATKO TO ONI MAJĄ JAKIEŚ KONGRESY ? A PO CO WOGÓLE NA ICH TEMAT PISZECIE , MAM JUZ ICH WIECZNEGO WYDZWANIANIA DO DRZWI DOSYĆ. CO TYDZIEŃ SĄ . JA PROPONUJE ABY NAWZAJEM SIE INFORMOWAŁY TE OSOBY KTÓRE JUŻ NA DANEJ ULICY I DANYM BLOKU CHODZILI ,ZEBY PONOWNIE NIE DZWONIĆ W TE SAME MIEJSCA. A PO ZATYM TO NIE ROZUMIEM JEDNEJ ŻECZY ,DLACZEGO NIBY TA ICH RELIGIA CHODZI PO DOMACH I CHCE LUDZI NAGABYWAC DO SWOJEJ RELIGI ,CZY JEST IM WOLNO TAKIE COS ROBIC ? PRZECIEŻ LUDZIE Z KATOLICKICH RODZIN NIE CHODZA NIGDZIE PO DOMACH NIKOGO NIE NAGABUJĄ ŻEBY PRZESZEDŁ NA CHRZEŚCIJAŃSTWO, DLA TEGO PYTAM CZY ŚWIADKOWIE JEHOWY MOGA ? CZY DLA NICH JEST WOLNA AMERYKANKA I WSZYSTKO IM WOLNO?

  • Swiadkowie Jehowy to także chrześcijanie. I to bardziej chrześcijanie, niż katolicy, bo oni są zaangażowani w to, w co wierzą, znają Pismo Sw. (Ty znasz?)więc wiedzą, na czym polega chrześcijaństwo wg nauki Chrystusa a nie o. Rydzyka. A chodzą, by dać szanse na dowiedzenie się tego innym, bo w naszym kochanym kraju wiedza ta nie jest dostepna powszechnie, nie podaja jej w TVP ani TV Trwam. W Polsce jest taki brak edukacji chrześcijaństwa, że ludzie myślą, że chrześcijaństwo to to samo, co katolicyzm. A jak SJ pukają do drzwi, to chyba nie boli? Dają szansę dowiedziec sie czegos, poswiecajac na to swoj własny czas, trud (a tez mają domy, dzieci, pracę) i nikt im za to nie płaci, wynika to z zasad wiary chrześcijańskiej, którą, w odróznieniu od wiekszosci katolikow, traktują serio. I za to nalezy im sie szacun nawet, jesli wolisz naukę koscioła katolickiego albo gdy chrzescijanstwo w ogole Ci wisi.

  • Dzień dobry,tak,Świadkom Jehowy wolno chodzić i głosić dobra nowinę,A Syn Boży Jezus Chrystus po co przyszedł na ziemię?? Zostawił wzór,aby dokończyć dzieło, które On Jezus Chrystus zaczął, Proszę zajrzeć do Biblii,Mat.24:14,tam wyraźnie mówi,że Musi być głoszona Dobra Nowina,życzę dużo zrozumienia, pozdrawiam

  • Biblia Tysiąclecia Dzieje Apostolskie 20:20 „Jak nie uchylałem się tchórzliwie od niczego, co pożyteczne, tak że przemawiałem i nauczałem was publicznie i po domach” i Ewangelia Mateusza 24:14 „A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec”. Mateusza 24:19 „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.
   Jak wynika z tego wersetu pierwsi chrześcijanie nauczali także po domach do końca, ale nikogo do niczego nie zmuszamy, staramy się szanować prywatność domowników, naszym celem jest mówienie dobrej nowiny o Królestwie Bożym co nakazał uczyć Jezus.

 3. Katolicy nie muszą chodzić, bo czy chcesz czy nie chcesz miesiąc po narodzinach zostajesz ochrzczony i tak stajesz się dzieckiem Bożym. Potem posyłasz dziecko do komunii, bo wszyscy posyłają. Proste prawda?

 4. Mają świetną stronę internetową JW.ORG w zakładce nauki biblijne znalazłam niesamowite odpowiedzi na temat np. po co żyjemy ? co się dzieje po śmierci ? co nas czeka ? Ja byłam zdumiona wersetami biblijnymi które są tam podane. Tyle lat chodziłam na religie i nie miałam pojęcia o tym.

 5. Mają świetną stronę JW.ORG . Ja byłem zdumiona odpowiedziami dotyczącymi życia i przyszłości. Na religię chodziłem całą szkole podstawową i średnią i pomijając to że w tym czasie nie widziałem na oczy Biblii to nikt nie uczył o tym co tam jest. A podane na stronie wersety są niesamowite.

 6. czego wy się spodziewacie? że członkowie tej organizacji będą noszeni na rękach? Ich istnienie jest dla wielu niewygodne, byli członkowie organizacji podsycają nienawiść mniej lub bardziej prawdopodobnymi historiami, które rzekomo dyskredytują wiarygodność ich poczynań, ich działalność nie jest prestiżowa i często wiąże się z wyzwaniami. Mimo to są i będą. Zastanawia mnie jedynie rzeczywiście czy chwila rozmowy o Bogu z nimi przy drzwiach to rzeczywiście nietakt, niezręczność, obciach, wstyd, kwas…społeczeństwo w takich chwilach broni rzekomo SWOJEJ wiary, ale prawda jest taka, że nie ma czego bronić – przynajmniej wydaje się, że mało kto żyje zgodnie z zasadami które(przynajmniej teoretycznie) wyznaje. EOT

 7. Charles Taze Russell był pasjonatem Biblii , miał obsesje na tym punkcie i założył wydawnictwo, aby publikować swoje wykładnie , przekonywać do swojej interpretacji proroctw. Po jego śmierci wymyślano w wydawnictwie nowe wykładnie proroctw , dokonano wielu zmian , że sam pastor gdyby wstał z grobu nie uwierzył by jak daleko można się posunąć …..
  Postawiono wysokie mierniki moralne swoim wyznawcom , aby jak najwierniej przypominali chrześcijan , tym zamydlając oczy obserwatorom i swoim krytykom .
  Deformując niektóre nauki Jezusa i apostołów stworzyli hermetyczną wspólnotę na którą wywiera się psychologiczny nacisk poprzez specyficzny sposób konstruowania komentarzy w literaturze .
  Indoktrynację zaczyna się od samego rana dyktując swoim wyznawcom czytanie tzw. tekstu dziennego, który także jest dostosowany, redagowany, aby wywierać od początku dnia nacisk ideologiczny na umysł by ukierunkować myśli na taki a nie inny tor.
  Indoktrynacja jest totalna i zbudowana o znane wzorce przez powtarzanie w nieskończoność tych samych fraz tzw. prawd. Wydawnictwo buduje atmosferę grozy i na przykładzie otaczającej rzeczywistości daje poczucie bezpieczeństwa i perspektywę na lepszą przyszłość.
  Przymusowe aktywizowanie swoich wyznawców jest metodą zabicia wolnego czasu , który mógłby zostać wykorzystany na inne rozwijające zajęcia jak nauka , działalność społeczna , kontakty rodzinne , przyjaźnie , hobby itd.
  Poprzez obowiązkowe uczestnictwo w spotkaniach -jeszcze nie dawno trzy razy w tygodniu i obowiązkowe głoszenie niedawno jeszcze – dwa razy w tygodniu podsycane histerią o końcu świata tworzono psychozę , która miała udzielać się wszystkim wyznawcom.
  Niech ten komentarz będzie ostrzeżeniem nie przed moralnym postępowaniem wyznawców Strażnicy , lecz przed tą organizacją zawłaszczającą umysły w imię Boga.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick