Konfederaci przedstawili kandydatów na posłów

2
Komitet Wyborczy Konfederacji przedstawił w poniedziałek na ostrowskim rynku kandydatów na posłów. Wśród nich jest 27-letni Witold Stoch z Kalisza - jedynka na liście w okręgu kalisko-leszczyńskim (nr 36).

Ostrowski rynek jest przedwyborczą sceną, na której pojawiają się kolejni kandydaci do parlamentu. Tym razem swoje twarze przedstawili członkowie Komitetu Wyborczego Konferencji Wolność i Niepodległość.

Program 1000+, czyli m.in. likwidacja podatku dochodowego i obowiązkowych składek ZUS – to jeden z pięciu punktów programu wyborczego Konfederacji. Inną ważną kwestią dla polityków jest ochrona życia i zdrowia, czyli np. dobrowolne szczepienia dzieci. A to wszystko zamknięte w podejściu konserwatywno-liberalnym.

Remont dróg i rozwój kolejnictwa w powiecie ostrowskim – to główne założenia, z jakich wychodzi Ireneusz Cech, przedsiębiorca z Odolanowa, który również ma ochotę zostać posłem.

Partia Konfederacja Wolność i Niepodległość zarejestrowała komitet wyborczy o tej samej nazwie. Warto jednak mieć na uwadze, że choć w skali kraju w jej skład wchodzą partie: KORWiN, Ruch Narodowy, Konfederacja Korony Polskiej, Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin oraz Liga Narodowa, w okręgu nr 36 (Kalisz) sytuacja wygląda nieco inaczej. Z partii KORWIN i Ruchu Narodowego startuje po pięciu kandydatów, ale swoich przedstawicieli mają także: środowisko rolnicze i Stowarzyszenie „STOP NOP”. Pozostałych siedmiu kandydatów nie należy do żadnej partii politycznej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick