Koncert Łobaszewskiej w Starej Przepompowni

0
Grażyna Łobaszewska powraca do Ostrowa by zaprezentować swoje stare utwory w nowych aranżacjach. Przegląd twórczości artystki uświetni zespół AJAGORE.

15 października w klubie Stara Przepompownia odbędzie się retrospektywa twórczości Grażyny Łobaszewskiej. Przegląd jej artystycznych dokonań wzbogacony zostanie nowymi, zaskakującymi aranżacjami muzyków folkowej grupy AJAGORE.

Wokalistka zasłynęła w latach 70-tych. Krytycy porównywali ją do Billie Holiday czy Arethy Franklin. Koncertowała wówczas z zespołem Ergo Band w kraju oraz NRD, RFN, Czechosłowacji i na Węgrzech. W 1974 po raz pierwszy wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym później śpiewała wielokrotnie. Odbyła trasy koncertowe po USA i Francji. Jest także pedagogiem prowadzącym zajęcia z emisji głosu oraz interpretacji piosenki. W 2012 roku podczas gali wręczenia Złotych Mikrofonów otrzymała srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W Ostrowie Wielkopolskim artystka zaprezentuje swoje znane, ponadczasowe utwory, takie jak „Brzydcy”, „Gdybyś” i „Czas nas uczy pogody”. Powróci też do tych, dawno niewykonywanych na żywo. „Zakład dla normalnych” czy „Ołów” to tylko niektóre z nich. Z okazji osiemdziesiątej rocznicy urodzin Czesława Niemena, która upłynęła w tym roku, Łobaszewska postanowiła także uczcić muzyka i oddać mu podczas koncertu hołd. Zwieńczeniem imprezy będą utwory z najnowszych płyt wokalistki: „Przepływamy” oraz „Sklejam się”. W dzisiejszych, niespokojnych czasach, wymowa utworów Łobaszewskiej zyskuje nowy kontekst, wybrzmiewając jeszcze mocniej, niż dotychczas.

Autor tekstu: Nina Ćwiklak

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick