Koncert charytatywny na 5-lecie Stowarzyszenia „Ludzie Dla Ludzi”

0
Założone w 2012 roku w Ostrowie Wielkopolskim Stowarzyszenie „Ludzie Dla Ludzi” obchodzi 5-lecie swojej działalności. Przez ten czas organizowane były m.in. półkolonie i kolonie dla dzieci i młodzieży, wakacyjne animacje osiedlowe, projekty skierowane do uczniów podstawówek, a także działania poświęcone seniorom i polityce senioralnej. Z okazji piątej rocznicy w sobotę o godz. 17:00 w Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny. Podczas imprezy zbierane będą środki na leczenie kilkunastoletniej Karoliny Olejniczak, która zmaga się chorobą nowotworową.

Podczas sobotniego koncertu zbierane będą pieniądze na leczenie Karoliny. Nastolatka walczy z rakiem, przechodzi chemioterapię i bardzo potrzebuje pieniędzy na dalsze leczenie.

Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” jest organizacją pozarządową działającą na rzecz szeroko pojętej edukacji, nauki i kultury. Powstało dzięki inicjatywie 19 członków – założycieli reprezentujących nauczycieli, pracowników administracji oraz rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Zostało oficjalnie zarejestrowane w czerwcu 2012 roku.

„Dzięki naszym staraniom pragniemy wspomagać, upowszechniać i podnosić jakość procesu kształcenia, wyrównywać szanse edukacyjne dzieci i młodzieży oraz wspomagać ich różnorodne zainteresowania. Nasza aktywność jest także skierowana na rzecz ochrony i promocji zdrowia, bezpieczeństwa, ochrony środowiska oraz upowszechnianie kultury fizycznej, sportu, turystyki i rekreacji. Promujemy poczynania wspomagające rozwój demokracji, integracji europejskiej, ale przede wszystkim podtrzymujące tradycje narodowe i obywatelskie oraz upowszechniające kulturę regionalną” – wyjaśnia zarząd Stowarzyszenia.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick