Kompletnie pijany potrącił kobietę. Został aresztowany

1
Fot. KMP Kalisz
Najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami, a wyrok w jego sprawie wyda sąd. To czeka sprawcę potrącenia, do którego doszło w Kaliszu w ubiegły piątek. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, ale jeszcze tego samego dnia trafił w ręce policjantów. Okazało się, że był kompletnie pijany.

Do potrącenia kobiety przed przejściem dla pieszych doszło w Kaliszu, na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Warszawskiej. Jadący tamtędy kierowca nagle zjechał na chodnik i uderzył w stojącą tam kobietę. – Sprawca potrącenia oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb ratunkowych. 61-latka z obrażeniami trafiła do kaliskiego szpitala. Kiedy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego byli już na miejscu zdarzenia, jeden ze świadków zauważył pojazd sprawcy. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę volkswagena. Okazało się, że to 58-letni kaliszanin – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

58-latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 3,5 promila alkoholu. – Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kaliszanin został zatrzymany – dodaje Jaworska-Wojnicz.

Policja oraz prokuratura skierowały wniosek do sądu o areszt dla kaliszanina. Przychylono się do wniosku i 58-latek trafi do aresztu na dwa miesiące. Tam będzie oczekiwał na swój proces.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Kara dziesięć lat bezwzględnego więzienia i ciężkich robót , a do tego zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji . Mam nadzieje że sędzia który będzie go skazywał czyta ten komentarz . Pozdrawiam i kary dla potencjalnych zabójców .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick