Kompletnie pijany jechał pod prąd.. ciężarówką

0
Kaliscy policjanci zatrzymali do kontroli 41-letniego kierowcę samochodu ciężarowego, który późnym wieczorem jechał "pod prąd" ulicą Polną. Okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił już prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem.

W poniedziałek, 27 listopada po godzinie 23:00 policjanci patrolujący rejon miasta zauważyli pojazd marki Iveco, jadący ul. Polną. Auto jechało jednokierunkowym odcinkiem drogi, „pod prąd”. Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego postanowili sprawdzić z jakiego powodu kierowca zlekceważył obowiązujące znaki.

Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej w rejonie Szlaku Bursztynowego. Policjantów zaskoczyło zachowanie kierowcy oraz jego nieskoordynowane ruchy, które wskazywały, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziło badanie stanu trzeźwości – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Okazało się, że siedzący za kierownicą ciężarówki, 41-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie kierowcy powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Jednocześnie w stosunku do tego typu kierowców sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick