Kompletnie pijani wsiedli za kierownicę. Zostali obywatelsko zatrzymani

2
Mężczyźni w wieku 68, 58 oraz 31 lat zostali zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu. We wszystkich przypadkach ujęcia dokonali inni kierowcy, którzy uniemożliwili dalszą jazdę i powiadomili policję. Za jazdę z promilami w organizmie grozi im kara nawet do dwóch lat więzienia.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany na jednej z ulic Ostrowa Wielkopolskiego. Policję powiadomił 34-latek, który zgłosił, że jechał za pojazdem, którego kierujący poruszał się całą szerokością jezdni i zjeżdżał na pobocza. Świadek nabrał podejrzeń, że mężczyzna może być nietrzeźwy. 34-latek widząc całą sytuację, wyprzedził samochód i zajechał mu drogę. Mężczyzna wyczuł od kierowcy silną woń alkoholu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. – Nietrzeźwy kierujący został ostatecznie zatrzymany przez ostrowskich policjantów. 68-latek miał w organizmie ok 2,5 promila alkoholu – poinformowała mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce tego samego dnia, na terenie Odolanowa. 58-latek jadąc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję i odjechał. Poszkodowana 37-letnia kobieta pojechała za nim i zatrzymała kierowcę. – Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie – dodaje Michaś.

Za jazdę „na podwójnym gazie” odpowie także 31-latek, który kierując Audi, wjechał w ogrodzenie posesji. Okazało się, że kierowca ma w organizmie 2,5 promila alkoholu, ale to nie wszystko. – Okazało się, że mężczyzna posiada zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami, z uwagi na wcześniejsze kierowanie w stanie nietrzeźwości. 

Pijanego kierowcę zatrzymano także na terenie Kalisza. Tym razem ujęcia dokonali tamtejsi policjanci. Kierowca samochodu marki Audi chwilę wcześniej wyszedł ze stacji benzynowej, wsiadł za kierownicę i z impetem odjechał. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą auta siedział 18-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Młody kierowca nie miał prawa jazdy. Ze względu na dziwne zachowanie i wyczuwalną woń alkoholu, policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości nastolatka. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że 18-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego prowadził auto pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie blisko 1,5 promila – mówi st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Wszyscy kierowcy za jazdę pod wpływem alkoholu odpowiedzą przed sądem. Za to grozi im kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. jazda po spożyciu alkoholu do 2 lat , a spowodowanie wypadku w Krakowie przez aktora ,który się wstydzi mówić po polsku to ile ? Doktryna Nojmana ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick