Na komendę przyszedł… z narkotykami

1
Nietypowo zakończyła się dla 18-latka wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Młody mężczyzna przyszedł w sprawie toczącego się postępowania. Okazało się, że miał przy sobie... marihuanę.

W trakcie rozmowy z pracownikiem biura przepustek, 18-latka zauważyli go funkcjonariusze z zespołu ds. nieletnich kaliskiej komendy. – Jego dziwne, hałaśliwe zachowanie oraz niespójna mowa wzbudziły podejrzenia policjantów. W trakcie rozmowy z mundurowymi nastolatek zaczął zachowywać się jeszcze bardziej nerwowo. Kiedy policjanci zapytali wprost, czy ma przy sobie środki odurzające, 18-latek stanowczo zaprzeczył – mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Nie uspokoiło to jednak podejrzeń funkcjonariuszy, dlatego też postanowili sprawdzić prawdomówność nastolatka. Już po chwili odnaleźli dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego, schowane w torbie tzw. „nerce”, którą młody mężczyzna miał zapiętą w pasie. Wstępne badanie testerem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana.

18-latek został przesłuchany w tej sprawie. Zabezpieczone środki odurzające trafiły do dalszych badań laboratoryjnych. Zgodnie z przepisami zawartymi w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii (art. 62.1.) każdy, kto wbrew przepisom ustawy posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KMP Kalisz/ fot. archiwum policja

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick