Kolizje, potrącenie czyli weekendowy bilans drogowy z powiatu ostrowskiego

1
Wczoraj około godziny 23:00 na drodze krajowej numer 11 w Sobótce auto osobowe prawdopodobnie wpadło w poślizg i wyleciało z drogi. 2 osoby zostały poszkodowane. Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej. Tylko wczoraj na drogach powiatu ostrowskiego doszło do kilku kolizji oraz potrącenia pieszej na ulicy Krotoszyńskiej. W niemal wszystkich przypadkach główną rolę odegrała fatalna pogoda oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.

W niedzielę przed godziną 15:00 na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi oraz Harcerskiej zderzyły się fiat seicento oraz daewoo. 1 osoba trafiła na ostrowski SOR.

Około 15:30 na drodze krajowej numer „11” w miejscowości Szczury zderzyły się 3 pojazdy. W wyniku kolizji 4 osoby zostały poszkodowane. Wstępnie uznano winę kierowcy chevroleta, który nie zatrzymał się na znak „STOP”. Pojazd uderzył w corsę, a opel zahaczył o bok peugeota 207. Droga krajowa numer „11” była zablokowana. Zorganizowano objazdy przez Gutów.

Gdy zrobiło się już ciemno, po godzinie 16:00 na ulicy Krotoszyńskiej kobietę potrącił fiat panda. Poszkodowana w stanie krytycznym trafiła do ostrowskiego szpitala.

Około godziny 23:00 znów dała o sobie znać krajowa „11” na odcinku Ostrów – Pleszew. W Sobótce osobowe auto prawdopodobnie wpadło w poślizg i wyleciało z drogi. 2 osoby zostały poszkodowane.

Wielu kierowców nie było przygotowanych na tak trudne warunki drogowe, jakie nastały od sobotniego poranka. Wiele samochodów wciąż porusza się na oponach letnich, ale i drogowcy ponownie zaspali. Uważajcie na siebie, bo jak widać nie potrzeba wiele, aby doszło do małej czy większej tragedii.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

1 KOMENTARZ

  1. BZDURY – FATALNA POGODA. Wcale nie była taka fatalna, tylko jak na listopad normalna, jak to bywa o tej porze roku, a powodem wypadku jedynie NIEDOSTOSOWANIE PREDKOŚCI DO PANUJACYCH WARUNKÓW!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick